Dobar Hezonjin nastup, Zubac bez minuta

NBA liga nam nije bio nešto pretjerano darežljiva sinoć. Odigrane su samo 4 utakmice, a današnji osvrt započet ćemo u Dallasu gdje su domaćini ugostili Orlando Magic i našeg Marija Hezonju, potom ćemo vidjeti kako su Los Angeles Lakersi došli do svoje druge uzastopne pobjede te ćemo završiti u Oklahomi na jednoj od zanimljivijih sinoćnjih utakmica.

Dallas Mavericks – Orlando Magic  99:114

(D.Smith Jr. 20k 7sk 3as, D.Nowitzki 20k 3sk, Y.Ferrell 15k 8sk 4as; A.Gordon 19k 8sk, D.J.Augustin 18k 5as, Mario Hezonja 14k 4sk 4as)

Dosta uvjerljivo izgleda ova pobjeda Dallasa (14-28) koji je uspio kontrolirati utakmicu nakon početnog vodstva u prvoj četvrtini te zasluženo uzeo pobjedu. Orlando (12-29) je pokušao u drugoj četvrtini učiniti utakmicu zanimljivijom no nisu imali odgovor na napad Dallasa i odličnog rookiea Dennisa Smitha Jr-a. Dečko igra vrlo zrelo za rookiea pogotovo u clutchu gdje je već nekoliko puta doveo Maverickse do pobjede ili ih bar držao blizu nje. Tako je bilo i sinoć kada  je u par navrata bez imalo problema probio svojeg čuvara i mirno položio. Uz gore napomenute igrače istaknuo bih još Wesleya Matthewsa (16k 5sk 3as). Za Magic je Mario Hezonja ponovno startao i za 27 minuta upisao 14 poena uz šut 5/9 (2/2 za 1, 3/5 za 2 i 2/4 za 3) po četiri skoka i asistencije valorizacija -23. Šteta što dobru napadačku igru nije u potpunosti  prenio i na obrambeni dio. Orlando iduću utakmicu ide u goste u Milwaukee dok će Dallas odmjeriti snage s Hornetsima.

Los Angeles Lakers – Sacramento Kings  99:86

(J.Randle 22k 14sk 6as, B.Lopez 18k 3sk, B.Ingram 15k 5sk 3as Ivica Zubac -DNP;  B.Bogdanović 19k 4as, D.Fox 15k 3as 4uk)

Kada bi se vratili malo u prošlost negdje u rane 2000-te ovo bi bila jedna od utakmica koje bi zasigurno morali pogledati uz puno medijske pažnje i veliko rivalstvo. Međutim danas su ove dvije kalifornijske franšize u potrazi za smislom te je u tom tonu protekla utakmica. Lakersi (13-27) ipak su kvalitetnija momčad, a to su i pokazali predvođeni svojim mladim snagama Juliusom Randleom i Brandonom Ingramom. Randle je proigrao odkad ga je trener Luke Walton gurnuo u petorku te na momente pokazuje prošlogodišnju formu gdje je u nekoliko utakmica ostvario i triple double. S druge strane Ingram nastavlja sa solidnom sezonom u kojoj pokazuje napredak dostojan drugog picka drafta. Ivica Zubac, nažalost, minute dobiva na kapaljku i to sigurno nije dobra vijest. Nakon odigrane četiri minute u prošle dvije utakmice, sinoć nije nastupio.  Ova pobjeda pomogla je Lakersima da se maknu s dna zapada i sad su se izjednačili sa Sacramentom (13-27) na predzadnjem mjestu. Kingsi igraju očajno ovu sezonu. Najave o playoffu brzo su splasnule kada su krenule serije poraza i sada im ne preostaje ništa drugo osim dobrog ulova na draftu i razvoja mladih talenata. Neki od igrača, koji su na ljeto pojačali momčad, spominju se sve više u trade krugovima te će sigurno biti zanimljivo u Sacramentu do trade deadlinea.

Oklahoma City Thunder – Portland Trail Blazers 106:117

(R.Westbrook 22k 9sk 12sk, P.George 22k 4sk, C.Anthony 19k 6sk; C.McCollum 27k 3sk 7as, S.Napier 21k 5sk, J.Nurkić 20k 8sk)

Dvoboj 5. i 6. momčadi zapadne konferencije bio je ustvari susret dvije momčadi koje su u različitim naletima. Thunder (22-19) se,nakon jednog perioda dobrih utakmica, ponovno traži. Izgubili su zadnje dvije utakmice i to od Sunsa predvođenih Benderom i sinoć gdje Blazersima (22-18) još jednu utakmicu nije odigrao Damian Lillard.  U njegovu ulogu uskočio je C.J. McCollum i još jednom majstorskom predstavom odveo svoju momčad do pobjede. Jusuf Nurkić napravio je dosta nereda domaćim centrima. Suigrači su mu konstantno spuštali loptu gdje bi on rješavao igrom leđima ili su ga tražili kao rollera u pick igri. Portlandu je ovo sad 3 pobjeda zaredom i izgledaju dobro nakon traljavog ulaska u sezonu i stabilizirali su se kao jedan od kandidata za sigurno playoff mjesto. Ovom pobjedom došli su mjesto iznad OKC-a koji ponovno ne izgleda dobro. Međutim, nikad ih ne treba otpisati jednostavno zato što imaju talenta za više nego što pokazuje trenutna forma. Čeka ih teška iduća utakmica protiv Timberwolvesa u gostima i tu će vjerojatno tražiti pobjedu kojom bi se vratili na pravi kolosijek. Ni Blazersi nemaju lagan zadatak. Oni iduću utakmicu lete u Houston na okršaj s Rocketsima.