Dobar otpor Alkara pod Tornjem, Cibona slavila

U posljednjem, 33. kolu HT Premijer lige Cibona je ugostila košarkaše Alkara iz Sinja koji su se porazom 81:64 oprostili od sezone.

Doduše, Vukovi nisu ‘razbili’ goste iz Sinja. Odigrali su utakmicu u nižoj brzini, trener Vladimir Jovanović rasporedio je minutažu i na igrače koji inače nisu u prvom planu.

Ivan Vučić ubacio je za Alkar 10 poena u prvoj četvrtini, koju je Cibona dobila s 19:17. Do poluvremena su Vukovi povećali prednost na +13, a dobre minute odigrao je za domaćine mladi Vito Vujović.

Sinjani su preko Echolsa u nastavku došli i na samo – 3 sredinom treće dionice, međutim, više od toga nisu mogli. Lukša Buljević i Danko Branković razigrali su se u zadnjih nekoliko minuta i Zagrepčani su slavili rezultatom 81:64. Zanimljivo, kapetan Vukova Roko Prkačin za 24 minute na parketu ostao je bez poena, uputio je samo dva puta prema košu.

Mateo Drežnjak je ubacio 16 poena uz po 4 skoka i asistencije, Ivan Novačić je dodao 14. Kod Alkara najbolji je bio Echols s 20 poena.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.