Dobar start U-18 reprezentacije

Nakon 40 dana priprema naše reprezentacije, u Latviji je počelo U18 Europsko prvenstvo.

Raspored nam je odmah prvoga dana natjecanja udijelio raspoloženog domaćina, no izabranici Vladimira Anzulovića su ipak pokazali jaču volju i spremnost te pobijedili prvu utakmicu rezultatom 77:73 (17-13, 21-20, 20-13, 19-27).

Utakmica je započela s dva pogođena slobodna bacanja Artursa Zagarsa, a Jure Planinić izvodi polaganje za 2:2 i prvi hrvatski koš, no potom dolazi do nervoze na obje strane i minuta i pol igre prolaze bez koša. Nakon Zagarsove trice Latvija prelazi u vodstvo 4:8 pa trener Vladimir Anzulović zove time-out, zamjenjuje dva igrača i Hrvatska radi seriju 9-0 do rezultata 13:8, a postignuta se razlika uspijeva održati do kraja prve četvrtine.

Latvijska je reprezentacija dobro iskoristila prvi odmor pa na početku druge četvrtine postiže 8 poena zaredom i dolazi do vodstva 17:21. Trener Anzulović ponovno traži time-out, no Latvijci predvođeni Artursom Kurucsom i Artursom Zagarsom ne dopuštaju predah i manje od četiri minute do kraja prvog poluvremena još vode 28:33. Kapetan Jan Palokaj se uključuje u brze akcije pa jednom asistencijom Planiniću te košem i tricom predvodi Hrvatsku do vodstva od 35:33, a tricom Vita Čubrila završava prvo poluvrijeme pri rezultatu 38:33 za Hrvatsku.