Dobra partija Hezonje u prvoj predsezonskoj utakmici

Danas je na NBA parketima odigrano pet utakmica predsezone. Nastupila su i tri naša igrača, Mario Hezonja i Damjan Rudež za svoj Orlando Magic i Ivica Zubac za Los Angeles Lakerse.

Momčad Orlando Magica poražena je od Memphis Grizzliesa u gostima rezultatom 92:84. Više od rezultata treneru Vogelu bilo je važnije dati priliku onim igračima koji su manje igrali prošle sezone. Tu je priliku dobro iskoristio naš Mario Hezonja koji je za 24 minute na parketu postigao 12 poena uz dvije asistencije, dva skoka i dvije ukradene lopte. Hezonji će ove predsezonske utakmice dobro doći u borbi za veću ulogu u momčadi i  u dokazivanju treneru. Za poraženu momčad nastupio je i Damjan Rudež koji je utakmicu završio s tri postignuta poena.

Treći naš igrač kojega smo danas vidjeli u akciji bio je centar Los Angeles Lakersa Ivica Zubac. Njegova momčad poražena je na domaćem parketu od Denver Nuggetsa Nikole Jokića rezultatom 113:107. Ivica je odigrao lošu utakmicu unatoč dobroj minutaži. Za 17 minuta provedenih na parketu ostvario je učinak od samo četiri skoka, te samo jedan upućen šut koji nije zabio.

Orlando Magic našeg Hezonje i Rudeža NBA sezonu otvara na domaćem parketu protiv Miami Heata, dok su Lakersi Ivice Zubca domaćini Los Angeles Clippersima.