Dobra partija Šarića, Sixersi poraženi

Još jedan poraz 108:103 ostvarili su Šarić i društvo iz Philadelphije sinoć u TD Gardenu. . Iako su prvu četvrtinu odigrali sjajno i vodili jedno vrijeme preko 20 razlike, dopustili su Bostonu preokret u drugom poluvremenu. Odličnom energijom i obranom Celticsi su dignuli momčad koja je na krilima timskog duha i timske igre imala rješenja i za obranu i za napad.

aTaktiku iz prve utakmice prenijeli su i na drugu samo s manjim promjenama. U prvoj utakmici Boston je puštao Embiida Simmonsa da se razmašu, zatvarajući sporedne opcije koje u stvari donose ogroman doprinos 76ersima (pogotovo Belinelli i Ilyasova u playoffu). Taktika je upalila, a za utakmicu broj dva Celticsi su se odlučili više fokusirati branjenju Simmonsa i njegove tranzicije, znajući da Embiidovi poeni iz izolacija u postu ne mogu nositi napad 48 minuta. Tako je Simmons završio na samo 1 poenu (0/4 iz igre) dok su općenito gosti doista malo trčali više igrajući protiv postavljenih napada. Postava bez centra s dvije četvorke (Šarić i Ilyasova) učinila je utakmicu zanimljivijom budući da 76ersi tu rade seriju 11-2 i odlaze na pet poena prednosti sredinom posljednje četvrtine.

Međutim, Brett Brown vraća svoje startere i postavu s početka utakmice, a Boston već ima provjerenu taktiku s Marcusom Morrisom na četiri umjesto Baynesa šireći tako reket i imaju šutersku opciju više u napadu. Plus odlični Terry Rozier (20 poena, 7 skokova i 9 dodavanja) i pobjeda je ostala u Bostonu koji sad vodi 2:0 i ostaje bez poraza u svojoj dvorani u playoffu. Dario Šarić startao je za goste te za 34 minute ubacio 14 poena (4/13 iz igre, 4/4 za 1, 2/6 za 3), uhvativši 9 skokova uz 3 dodavanja i 2 izgubljene lopte. U svojem prvom doigravanju na prosjecima je od skoro 16 poena, 6.8 skokova i 3.5 asista, no u zadnjih 5 utakmica postoci za šut su mu opali u odnosu na regularnu sezonu (samo 27% za 3). Bit će ih vrlo teško popraviti s obzirom na koji način Celticsi igraju obranu i tjeraju protivnike da rade greške, međutim Šarićev trud nikada nije dolazio u pitanje. Obrambeno je imao nezgodan matchup u vidu Bostonovih četvorki Ala Horforda i Morrisa koji mogu igrati u postu ili na perimetru, a znao je i ostajati čuvati teške Bostonove centre kada bi igrao peticu. Philadelphiji će ipak trebati bolji Šarić misle li proći Boston i plasirati se u finale istočne konferencije.

Serija sada seli na njihov parket, a Boston (kojeg svi otpisuju zbog ozljeda) se pretvara u sve jaču i spremniju momčad koja bi mogla dogurati daleko na račun energije, želje i sjajnog trenerskog uma Brada Stevensa.

Dodajmo još kako je Embiid na kraju ubacio 20 poena uz 14 skokova, dok je kod domaćih najbolji bio rookie Jayson Tatum s 21 poenom. Serija se nastavlja u Philadelphiji već sutra u 23h po srednjoeuropskom vremenu.

U drugoj utakmici odigranoj sinoć Cleveland Cavaliersi pobijedili su Toronto Raptorse lakše od očekivanog rezultatom 110:128. Iako se i ova serija činila potencijalno zanimljivom zbog forme obiju momčadi, Cavaliersi su već u prvoj utakmici uspjeli izvući pobjedu iako su igrali katastrofalno (svi osim Jamesa naravno) te je tako psihička prednost u seriji prešla na njihovu stranu.

Ovog puta odigrali su možda i najbolju utakmicu u dosadašnjem doigravanju izgubivši samo 3 lopte u cijeloj utakmici za razliku od 11 lopti Toronta. Imali su domaćini prednost u prvom poluvremenu, međutim James pali motore u trećoj četvrtini i Cavsi odlaze na visoku prednost i utakmica je praktički riješena (27 poena LeBrona u drugom poluvremenu).

Raptorsi nemaju defanzivca koji bi branio najboljeg igrača Cavsa, a uz sve to i sporedne opcije gostiju počele su pogađati. Uz raspoloženog Lowryja (21 poen, 8 asistencija) i Jonasa Valanciunasa (16 poena, 12 skokova), Toronto će morati dobiti nešto i od DeRozana koji je ovu utakmicu odigrao ispod svog standardnog nivoa (24 poena, 11/23 šut iz igre) i neprepoznatljivog Serga Ibake koji je ovu utakmicu ostao bez ubačaja iz igre (općenito Ibaka igra loš playoff). Kod Clevelanda najbolji je ponovno bio James s 43 poena, 8 skokova i 14 asistencija dok je napokon dobru utakmicu odigrao i Kevin Love zabivši 31 poen uz 11 skokova. Ante Žižić nažalost nije ulazio u igru. Serija sada seli u Cleveland i bit će vrlo zanimljivo vidjeti mogu li se Raptorsi izvući ili će James opet biti nepremostiva prepreka po tko zna koji put u doigravanju. Treća utakmica na rasporedu je u noći sa subote na nedjelju u 2:30 po našem vremenu.