Drama u Beogradu pripala Megi: Prkačin promašio šut za pobjedu

Cibona je u podnevnoj matineji stigla na gostovanje kod favorizirane Mege Soccerbet te pružila vrlo dobar otpor, ali nedovoljan za pobjedu. Mega je slavila rezultatom 72:71.

Zagrepčani su na vrlo dobar način otvorili dvoboj i poveli 7:12, ali Mega je do kraja prve četvrtine uspjela preokrenuti na 20:17. Kada je u 15. minuti domaćin otišao na 34:23 djelovalo je kao da su se Vukovi “ispuhali”, međutim, tada preko Drežnjaka hrvatska momčad radi seriju 0:11 i izjednačuje rezultat. U zadnjoj sekundi prvog poluvremena Bilinovac je nevjerojatnom tricom sa svoje polovice ubacio tricu za 37:37, ali problem su ekipi Vukova zadali problemi s prekršajima: Planinić 4 i Prkačin 3.

Poenima Prkačina i Drežnjaka te serijom 0:6 Cibosi su otvorili nastavak dvoboja, a četvrtina je nakon poravnjanja Mege protekla igrom koš za koš pa se tako u posljednjih deset minuta, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Prkačinu, ušlo s rezultatom 56:57 na semaforu za Cibonu.

S pregršt pogrešaka otvorila je zagrebačka ekipa posljednju četvrtinu, ipak Mega je nakon toga povela 60:57. Na šest i pol minuta do kraja Cibona je prodorom Bilinovca stigla na – 1, da bi dvije minute kasnije Prkačin je tricom doveo Vukove do egala. Momirov je tricom na 2:15 minute do posljednjeg sučevog zvižduka postigao tricu za Megino vodstvo 69:66. U sljedećem napadu Bundović je napravio korake, a s druge strane Petrušev lagano ubacio za 71:66. Tada je Planinić postigao poene za 71:68, a 24 sekunde do završetka Prkačin i Bilinovac krivo su se sporazumjeli prilikom izvođenja lopte sa strane i dali posjed domaćinu. Ipak, Cibosi kradu loptu i Drežnjak polaže za 71:70 na 10 sekundi do kraja. Napravila je Cibona brzi faul, Smith ubacio samo jedno bacanje. Prkačin je krenuo u kontranapad, a Momirov napravio nesportski faul. Prkačin pritom ubacuje jedno slobodno bacanje za 72:71. Imala je tada Cibona i posljednji napad, Nakić je izveo loptu za Prkačina koji je promašio šut za pobjedu.

Najbolji pojedinac u pobjedničkim redovima bio je Filip Petrušev s 22 poena i 7 skokova. Za Cibonu je 17 postigao Prkačin, a Drežnjak je ubacio 15 poena.

Mega je sada na omjeru od 11 pobjeda i 5 poraza, Cibona ima tek 3 slavlja u 13 odigranih utakmica.