Druga liga Istok: Belišćani na plus 48 protiv Sokola, Slavonskom Brodu lokalni derbi

Ekipa Belišća razmontirala je mlade Osječane s uvjerljivih 111:63 i tako upisala prvu pobjedu. Samo je uvodnih nekoliko minuta proteklo u neizvjesnosti, no tada su crveni presingom po cijelom terenu počeli mljeti suparnika, da bi prednost već do poluvremena bila plus 25. Istim scenarijem nastavili su i u drugom dijelu, dok s druge strane nije bilo odgovora za takvu obranu, što je rezultiralo s konačnih plus 48 u korist domaće ekipe. Šestorica su dvoznamenkastih strijelaca bili kod Belišća, za koje Kristijan Preglej nije niti ulazio u igru, dok su ostali igrači ravnomjerno rasporedili minutažu. Marko Mikulić postigao je 17 poena, Toni Gradinjan 16, David Đolić 15, Luka Šarić 13, Bruno Funtak 12 i Nino Gradinjan 11, dok je kod gostiju Andrej Bačić postigao 32 poena, polovicu ukupnih koševa svoje ekipe.

Vinkovčani su upisali i drugu pobjedu. Na domaćem terenu bili su bolji od ekipe Požege. Sigurno vodstvo tijekom prvog poluvremena od desetak poena malo su pokvarili u trećoj četvrtini, kada su se gosti vratili u utakmicu, no više od toga Vinkovčani im nisu dozvolili i tako na najbolji mogući način zaključili i drugu utakmicu. Stjepan Pezer s 21 poenom predvodio je domaće, dok su Ivan Jukić i Ivan Ostović dodali svaki po 19. Kod gostiju Krešimir Herceg postigao je 18 poena, te Dario Pejanović 12.

Prvu utakmicu odigrala je i mlada ekipa Vukovara, koja je u prvom kolu bila slobodna. Na domaćem terenu dočekali su ekipu Đakova i upisali poraz. Gosti su na poluvremenu imali +12 i kontrolirali utakmicu, iako su Vukovarci bili bolji u drugom poluvremenu i dvije četvrtine riješili u svoju korist, no to im nije bilo dovoljno da ugroze Đakovčane. Luka Ilić s 29 poena predvodio je Vukovar, Dominik Kajba dodao je 17 poena. Kod Đakova, Toni Radoš s 23 i Kristijan Vladović s 18 bolji od ostalih.

U lokalnom derbiju u Slavonskom Brodu, ekipa koju je ovog puta vodio Krunoslav Rimac umjesto trenera igrača Domagoja Norca, savladala je „komšiju“ iz Oriovca. Već nakon dvadeset minuta, Brođani su stekli prednost od 14 poena, a drugo je poluvrijeme proteklo u potpunom egalu, pošto su obje četvrtine završile neriješeno pa je prednost s poluvremena bila ključna za pobjedu domaće ekipe. Matej Kljajić s 28 poena predvodio je Slavonski Brod, dok je Krešimir Bradić dodao 25. Rekord Tim predvodili su Matej Karlović s 27 poena, dok je Bruno Čelebija dodao 16. Napomenimo da su za Brođane odsutni bili i Darko Pezer te Tomislav Grgić.