Druga liga Istok: Kolo bez iznenađenja, Belišću derbi u Požegi

Treće kolo prošlo je bez iznenađenja na Istoku. Belišće je upisalo pobjedu u Požegi, Vukovar je došao do prve pobjede u Osijeku, Oriovčani su nanijeli Vinkovcima prvi poraz, dok je Županja ubilježila najuvjerljiviju pobjedu od plus 25 na domaćem terenu.

Ekipa Rekord Tima potpuno je nadigrala u prvom poluvremenu ekipu Vinkovaca, koja je došla nekompletna, izostanak Ostovića i Jukića bio je koban za njih. Iako su drugo poluvrijeme izgledali puno bolje nego prvo, prvih dvadeset minuta domaća ekipa riješila je u svoju korist sa 44:18, što se na kraju pokazalo kao presudno.

Belišćani su u Požegi nešto lošije ušli u utakmicu, no već do kraja poluvremena su se vratili u kolosijek, da bi u drugom poluvremenu domaćinu dozvolili samo 8 osam poena u trećoj četvrtini i na krilima raspoloženog Marka Mikulića odnijeli bodove iz Požeške doline. Kod domaćih najviše poena postigli su Krešimir Herceg 17, Dario Pejnović dodao je 16. Belišćane je predvodio Marko Mikulić s 25 poena, Kristijan Preglej dodao je 11.

Vukovar je protiv ekipe Osječkog sokola upisao prvu pobjedu u novoj sezoni. Vrlo dobrim drugim poluvremenom igrači trenera Kalaice slomili su Osječane, koji će još pričekati na prvu pobjedu u ovoj sezoni. Luka Ilić s 32 poena predvodio je Vukovarce, dok su se kod domaćina istaknuli Andrej Bačić i Ivo Vincetić sa 16 poena.

Mlada momčad Slavonskog Broda teško je nastradala u Županji. Iako su prvo poluvrijeme bili u egalu, kao i na većini utakmica, presudno je bilo drugo poluvrijeme, koje je Županja dobila sa 43:19 i tako upisala uvjerljivu pobjedu. Ivan Stjepanović s 19 i Josip Mitrović sa 16 poena predvodili su domaćina, kod gostiju je Matej Kljajić s14 i Krešimir Bradić s 13 bolji od ostalih.

Druga liga Istok, 3.kolo:

Rekord Tim – Vinkovci 78:62

REKORD TIM: Eđed, Šikić 2, Radosavljević 11, Pavošević, Junačko 8, Čukić, Teskera 6, Čelebija 13, Kraljik, Karlović 31, Grgić 7.
VINKOVCI: Čorić, Augustinović 3, Tominac, Šibenik, Vujeva, Pezer 20, Popović 17, Tomić 8, Ramljak 2, Pavić 6.

Požega – Belišće 64:69

POŽEGA: Hofman 14, Pudić, Bagarić, Herceg 17, Pejnović 16, Benić 7, Bušić, Horvat, Abramović 6, Grgurić 6, Lovrić, Ereiz.
BELIŠĆE: Cerjak, Soldo 2, N.Gradinjan 7, Vidaković 5, Markota, Mikulić 25, Funtak, Šarić 8, Preglej 11, Đolić 5, Blažević 6.

Osječki sokol – Vukovar 65:84

OSJEČKI SOKOL: Bačić 16, Maskaljević 14, Nikolić 4, Kordić 2, Sušac 2, Vincetić 16, Zetović 2, Tomljanović, Kordić 2, Premec, Ištvani, Bušić 6.
VUKOVAR: Kajba 17, P.Bjelanović, Ilić 32, Duspara, Čalušić 6, Tokić 9, Matijević 7, Pejaković 7, F.Bjelanović, Berišić 6.

Županja – Slavonski Brod 1946 79:54

ŽUPANJA: Tomić 13, Mitrović 16, Erslan 13, Filipović, Župarić, Gvozdić 5, Kuprešak 3, Stjepanović 19, Đuraković, Oršolić 10, Kobaš
SLAVONSKI BROD 1946: Kljajić 14, Sekulić 5, Bradić 13, Norac, Čančar, Rajić, Ferić, Stojsavljević 10, Čiča 4, Marinčić 4, Končić 2, Klaić 2.

TABLICA: DRUGA LIGA ISTOK