Druga liga Jug: Sonik Puntamici pobjeda u derbiju, kolo domaćina

Odigrano je i peto kolo Druge lige jug, a u sva četiri dvoboja pobjede su upisali domaćini. Derbi kola, a vjerojatno i lige odigran je u Zadru, a u Omišu je odigrana utakmica s najvećom razlikom u koševima.

Derbi kola odigran je u zadarskim Jazinama, gdje je Sonik Puntamika ugostila Dubrovnik. Domaćinima je vrlo dobra druga četvrtina donijela konačnu pobjedu, budući da su tada uspjeli napraviti razliku koju Gospari do kraja susreta nisu stigli. Do konačnih 82:76 Puntamičane je s 28 koševa vodio Mario Pešut, a isto broj poena je za goste ubacio Ivan Vodopija.

S novim uvjerljivim porazom kući se u Trilj vraćaju košarkaši Cetine, koji su na gostovanju u Solinu poraženi sa 82:56. Duje Jeličić s 21 je poenom bio najbolji strijelac Solina, a Marin Mulić sa 16 je ubačaja ponovno bio najbolji kod Cetine.

Razigrani i daleko iskusniji košarkaši Sukošana odigrali su odličnu utakmicu protiv mlade momčadi Adriatica i slavili sa 93:77. Sve je praktički bilo riješeno nakon prvog poluvremena, kada su domaćini pred 40-ak svojih navijača imali prednost 54:34, a lagano opuštanje u nastavku nije im rezultatski naštetilo. Odličnu utakmicu kod Sukošana su odigrali Josip Mrkić s 20 poena i Marin Dijan s jednim manje, a kod gostiju su po 18 poena ubacili 18-godišnji Nikola Batistić i godinu stariji Ivan Vitaljić.

Najuvjerljiviji su u ovom kolu bili košarkaši Omiš-Čagalj toursa, koji su na svome parketu sa čak 44 poena razlike (109:65) pobijedili Sveučilište u Zadru. Svi domaći igrači upisali su se u strijelce, a s 22 je poena prednjačio Ivan Mimica, dok je za goste 13 ubacio Niko Marin.