Druga uzastopna pobjeda Zaboka

U 17. kolu A-1 lige, košarkaši Zaboka došli su do vrlo vrijedne pobjede nad Goricom 76:66 te spojivši po prvi put ove sezone dvije pobjede u nizu.

Sam početak susreta protekao je u vrlo ujednačenoj igri pa je sredinom prve četvrtine na semaforu stajalo 10:9 za domaće. Tada najbolji pojedinac ovog susreta, Domagoj Vuković, veže pet poena u nizu, a slobodnim bacanjima Markusa Lončara Zabok u sedmoj minuti ima prvo osjetljivije vodstvo – 17:9. Ekipa trenera Josipa Sesara uspijeva se, ponajviše obrambeno, konsolidirati i prepoloviti zaostatak na 20:16 na kraju prve četvrtine.

Početak druge četvrtine opet je u znaku domaće ekipe koja dvjema brzim kontrama Ivana Vučića u 12. minuti ponovno bježi na 26:18. Gorica se niti tada ne predaje. Štoviše, atraktivnim koš-faulom Brune Skokne stiže na samo tri koša zaostatka u 16 minuti (28:25). U posljednje četiri minute prvog poluvremena Zabok radi seriju 12:6, u kojoj su glavnu riječ imali Kumanović i Vuković te Zabok na poluvrijeme odlazi sa solidnih 40:31.

Početak drugog poluvremena je najbolje razdoblje gostujuće ekipe. Pune tri minute nisu dopustili ni koš Zaboku te su se tricom Davora Konjevića primakli na samo 40:37. Isti igrač malo kasnije stavlja još jednu tricu za vodstvo gostiju 46:47, no skokom u napadu i atraktivnim polaganjem Filipa Palca te tricom Antonia Črnjevića u zadnjoj sekundi treće četvrtine Zabočani ipak u posljednju dionicu utakmice odlaze s prednošću 51:47.

Kuriozitet te trice što ju danas neuvjerljiva sudačka trojka isprva nije priznala, ali na intervenciju delegata susreta ipak su promijenili svoju odluku.

Zabok zadnju dionicu otvara s dvije vezane trice, dvojca Vuković – Anzulović, te novim polaganjem ponovno odličnog Vukovića po prvi puta prelaze u dvoznamenkasto vodstvo 62:52 u 33. minuti. Tricom Hrvoja Vučića par minuta kasnije, točnije u 35. minuti, imaju najvećih 67:54.

Kada su svi očekivali laganu pobjedu Zaboka, ekipa Gorice se atraktivnim zakucavanjem Ivana Papca u posljednjoj minuti primiče na 71:66, no snage za preokret nije bilo pa Zabok tricom Marija Pešuta i fenomenalnim zakucavanjem danas odličnog Palca zaključuje susreta sa konačnih 76:66.

U redovima Zaboka najviše su se istaknuli standardni Domagoj Vuković, s 22 poena i 9 skokova, Hrvoje Vučić, 12 poena, te novopridošli Toni Kumanović koji je odigrao all-round utakmicu sa 7 poena, 4 skoka, 4 asistencije i 2 osvojene lopte za svega 14 minuta.

Kod gostiju vrijedi spomenuti prošlogodišnjeg igrača Zaboka Marina Zrnića, 13 poena i tri skoka, Ivana Papca, 12 poena i 10 skokova, i Brunu Skoknu, 12 poena i 4 asista. Još su dvoznamenkasti bili Davor Konjević s 11 poena te Ante Mašić s 10 poena.

U sljedećem kolu, koje je zbog Kupa Krešimira Čosića na rasporedu tek za dva tjedna, ekipa Zaboka gostuje kod Osijeka, dok je Gorica slobodna.