Dubrava nakon produžetka slavila protiv Puntamike

Važnu pobjedu ostvarili su košarkaši Dubrave na domaćem parketu protiv Sonik Puntamike. Vrlo zanimljiv susret na kraju je pripao Zagrepčanima koji su tako potvrdili da imaju šanse u borbi za opstanak, dok je na drugoj strani bio vidljiv odlazak Josipa Jukića.

Inicijativu su domaćini imali na samome početku. Ipak, plus sedam je najveće vodstvo koje su imali sredinom druge dionice, ali gosti se nisu predavali pa se na poluvrijeme otišlo s 42:41. Zadrani su serijom 6:0 otvorili drugo poluvrijeme, ali domaćini su uspjeli preokrenuti pa se u posljednjih deset minuta ulazi s rezultatom 58:55.

Nisu se Dubravaši znali odvojiti i zaključiti utakmicu pa je uslijedila egal završnica. Hortman je bacanjima donio domaćima plus dva na 80 sekundi prije kraja, ali novopridošli Cvitković postiže koš za 73:73. Imali su domaći priliku za pobjedu, ali bezuspješno. U produžetku Hortman i Šarac uzimaju stvari u svoje ruke i Dubrava dolazi do važne pobjede.

Dubrava Furnir – Sonik Puntamika 87:80

Hortman je s 19 poena predvodio Dubravu, dok je kod Zadrana najbolji bio Špralja koji je ubacio 15 poena.