Đuro Đaković nije uspio nadoknaditi 16 razlike

Zaostatak od 16 poena iz Kumanova je ipak bio prevelik, Đuro Đaković je pobijedio samo sa 77:64 i  nije se uspio probiti u drugi krug Balkanske lige. Đurinci se sada mogu u potpunosti posvetiti A1 ligi gdje će loviti četvrto mjesto koje vodi u Ligu ua prvaka.

Đuro Đaković – Kumanovo 84:77 (24:22, 48:45, 72:64)

Đuro Đaković: Brnas 23, Puljko 22, Šarlija 15, Batina 13, Salamun 8, Mat. Karlović 3
Kumanovo: Kostoski 30, Dimichevski 19, Luković 10, Janeski 7, Lee 5, Mikić 4, Golubović 2

Kumanovo se pokazalo kao čvrst i uporan suparnik koji nije dozvoljavao domaćinu da napravi razliku. Prvu četvrtinu su Brođani završili u plusu dva poena, a na poluvrijeme su otišli s tri koša viška u odnosu na goste. Tek se krajem trećeg dijela razlika popela na dvocifrenu prednost i probudila se nada da se u posljednjem dijelu može napraviti mali podvig.

Imali su Đurinci u drugoj minuti posljednje četvrtine 13 razlike, ali više od toga nije išlo. U tih osam minuta odlično je odigrao Ivica Dimichevski koji je postigao do kraja utakmice 11 od 13 poena svoje ekipe.

U sastavu Nevena Plantaka Toni Brnas je postigao 23 poena, Hrvoje Puljko je dodao 22, Marino Šarlija 15, a Marko Batina 13. Kod Makedonaca dobru igru su pružili Aleksandar Kostoski s 30 i Dimichevski s 19 ubačaja.