Efes i Simon postali prvaci Europe!

Po prvi puta u klupskoj povijesti košarkaši Anadolu Efesa postali su prvaci Europe nakon što su u finalu Eurolige u Kolnu svladali Barcelonu rezultatom 81:86!

Barcelona je prvih petnaest minuta igrala obranu na zavidnoj razini te imala blagu rezultatsku prednost, međutim, turska ekipa sredinom druge dionice radi seriju 0:12 te odlazi na +7. Na poluvremenu je semafor pokazivao 36:39 za Efes.

Početkom nastavka razigrao se do tada samozatajni MVP natjecanja Vasilije Micić, prednost Efes prešla je i na dvocifrenu brojku, ali tricom Nikole Mirotića na ulasku u zadnju četvrtinu bilo je 58:65. Upravo Mirotić i Higgins najzaslužniji su za povratak u egal Katalonaca (72:72) u 36. minuti. Ipak, duo Larkin i Micić vratio je vodstvo Efesa koji je 12 sekundi do isteka vremena imao 78:84, ali tada Kyle Kuric ubacuje tri slobodna bacanja za – 3 Barce. Micić je s druge strane ubacio oba bacanja, a Higgins promašio tricu i Efes je postao prvak Europe!

Vasilije Micić ubacio je 25 poena uz 5 asistencija i 3 skoka, a Shane Larkin je postigao 21. Kruno Simon je za 28 minuta ubilježio 4 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Cory Higgins je za Barcelonu brojao do 23.