Efes na korak do naslova

U petoj utakmici finala prvenstva Turske Efes je ugostio momčad Fenerbahčea, a suprotno od onoga što se moglo očekivati, ova utakmica nije donijela veliku neizvjesnost.

Prvu četvrtinu obilježila je izrazita efikasnost obje momčadi, vidjeli smo ukupno 47 poena. U sljedećih 10 minuta momčadi su podigle nivo obrana i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Efesa 38:37.

Drugo poluvrijeme Efes je otvorio serijom 6:0 i otišao na osjetniju prednost od +7, da bi nakon što su gosti smanjili na 47:42, Efes ubacio 15 poena zaredom i otišao na nedostižnih +20.

Do kraja utakmice momčad Efesa sigurno je držala visoku prednost i bez većih problema privela utakmicu kraju, iako su popustili kočnice, posebno u obrambenom dijelu. Efes je slavio rezultatom 86:76.

Najbolji pojedinac u domaćim redovima bio je Dunston s 19 poena, kod gostiju najbolji je bio Sloukas s 22 poena.

Ovom pobjedom Efes je poveo 3:2 u finalnoj seriji i sada je na korak do naslova prvaka Turske.