EP U16(Ž):Hrvatskoj +31 protiv Grčke

U drugoj utakmici Europskog prvenstva Hrvatska je upisala svoju prvu pobjedu, poražena je Grčka rezultatom 64:33.

Hrvatska – Grčka 64:33 (18-8 28-18 44-24)

Hrvatska:Jordanić 2, Goleš 6,Slošnjak 10, Silov, Stojsavljević 6,Belošević 4, Dojkić 7, Mijatović 5, Bašić, Kelava 15, Dobroslavić 6, Marić 3.

Grčka:Kilazidou 2, Tzougkraki, Tsoukala 5, Therodorou 2, Kollatou 7, Stefanou, Vintsilaiou 2, Ntanou 2,Manta, Gerostergiou 9, Karlafti, Fasoula 4.

Hrvatske kadetkinje nastavljaju s dobrom igrom na Europskom prvenstvu.Djevojke furiozno ulaze u utakmicu serijom od 13-0 u prvoj četvrtini da bi poluvrijeme završilo blokadom Anite Kelave koja potom na drugom kraju zabija koš za vodstvo 28:18.Grčka se donekle držala u utakmici do treće četvrtine u kojoj Hrvatska bježi na nedostižnih 20 razlike.Do kraja utakmice prednost se samo povećavala.

Odličnu utakmicu odigrala je Anita Kelava koja je uz svojih 15 poena upisala i 11 skokova,2 ukradene lopte i 2 blokade.Jedina dvoznamenkasta igračica na utakmici uz Anitu je Iva Slošnjak koja je upisala 10 poena.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra sutra protiv Bugarske s početkom u 17 sati i 15 minuta.