EuroBasket (Ž): Rusija u završnici treće četvrtine slomila Hrvatsku

I u drugoj utakmici skupine D Eurobasketa u Strasbourgu ženska reprezentacija Hrvatske je pretrpjela poraz. Ovoga puta bolje su bile Ruskinje koje su slavile rezultatom 62-73.

FIBA Eurobasket (Ž), grupa D, 2. kolo:
Hrvatska – Rusija 62:73 (19:22, 16:16, 16:25, 13:12)
KOMPLETNA STATISTIKA

Bila je to punih 27. minuta izjednačena utakmica u kojoj su se ekipe izmjenjivale u vodstvu do tri posjeda. Prvu veću seriju napravile su Ruskinje koje su pri vodstvu Hrvatske 15-12 napravile seriju 7-0 i povele 15-22. Na ovaj udar Ruskinja naše su cure imale odgovor. Serijom 10-0 vraćaju se u vodstvo 25-22. Do poluvremena rezultat je ponovno bio na klackalici koja se zaustavila na ruskoj strani (33-36).

Utakmica je bila u egalu  do 27. minute kada kod hrvatskog vodstva 44-43 kreće ruski udar koji je na kratko zaustavljen nakon serije 10-0 za 44-53, no do ulaska u treću četvrtinu Ruskinje lete do, pokazat će se nedostižnih +12 (49-61). U posljednjoj četvrtini Ruskinje su imale i +15 (52-67), Hrvatice se vraćale na  jednoznamenkasti zaostatak  (60-69), ali snage za preokret nije bilo.

U redovima Hrvatske Ivana Dojkić je postigla 25 poena od kojih 12 s linije slobodnih bacanja, a Iva Slonjšak 17. Kod Ruskinja prednjačile su Raisa Musina s 19 poena i 14 skokova i Maria Vadeeva sa 17 poena, 9 skokova i 6 asistencija.

U nedjelju Hrvatska igra ključna utakmica za prolaz dalje protiv Češke. Početak susreta je u 18 sati.