Eurokup: Pobjede ruskih i španjolskih klubova

Treće kolo Eurokupa obilježili su sjajni nastupi klubova iz Rusije i Španjolske. Valencia Velimira Perasovića je na krilima sjajnog Doellmana (31 poen) sa čak +33 ispratila njemački Oliver Basket, Cajasol se iz Francuske vraća s 56:70 pobjedom nad Orleansa, dok je Bilbao bio uvjerljiv na gostovanju kod Lukoil Akademika. Završilo je 64:85, a Fran Pilepić je u redovima baskijske momčadi proveo u igri 22 minute, ubacivši pritom 10 koševa, čemu je pridodao dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Dario Gjergja i Mario Stojić su sa svojim Oostendeom na domaćem parketu bili uspješniji od poljskog Stelneta. Do pobjede ih je vodio Lojeski s 21 ubačajem, a Stojić je u igri proveo 23 minute i pritom stavio sedam poena, te svom učinku nadodao pet uhvaćenih lopti i jedan asist. Gostima nije pomogla ni sjajna predstava Olivera Stevića, koji je u valorizaciju 36 ugradio 21 poen i 15 skokova.

Ipak, Steviću ovaj učinak nije donio titulu igrača kola, već ona ide u ruke Tywaina Mckeeja, koji je u trijumfu Triumpha nad VEF Rigom sudjelovao s 32 koša, po šest skokova i dodavanja, te četiri osvojene lopte, što mu je donijelo valorizaciju 42.

U Ciboninoj skupini G, Spartak je u Sankt Petersburgu bio bolji od neugodnog Ulma s 89:71, a s 24 poena istaknuo se Josh Carter.

I treći ruski klub, Lokomotiv iz Kubana, slavio je u ovom kolu, a žrtva je bio Galatasaray. Vodeća momčad turskog prvenstva ispraćena je kući s 25 poena viška (91:66), uz sjajnu utakmicu Nicka Calathesa u redovima pobjednika. Grk je utakmicu završio s 20 ubačaja, šest uhvaćenih lopti i 10 uspješnih dodavanja.

Donedavni klub našeg Žana Tabaka, poljski Trefl Sopot pao je kod ukrajinskog Donetska nakon produžetaka, a Šime Špralja je u porazu svoje momčadi sudjelovao s po dva poena i skoka i jednom blokadom u 25 minuta provedenih u igri.

Ljepotica kola odigrana je u beogradskom Pioniru, gdje je Crvena Zvezda sa 116:104 svladala talijansku momčad Banco di Sardegna iz Sassarija. Crveno-beli su ubacili čak 68 posto pokušaja iz igre, dok gostima nije pomoglo ni inače vrlo dobrih 55 posto šuta. Kod Beograđana je Rakočević ubacio 28 poena, a kod gostiju Thornton 33, dok je Diener na 13 koševa nadodao čak 15 asistencija.

Svi suparnici ovog trećeg kola sastat će se i u četvrtom, samo s izmijenjenim domaćinstvima.