Euroliga: Bayern nakon dva produžetka bolji od Fenera, Barca slavila u Pireju

Euroliga ne može bez drame. Večer je obilježilo iznenađenje Barce kod Olympiakosa, ali i velika drama u Bavarskoj gdje je Bayern izvukao pobjedu protiv Fenera nakon dva produžetka. Valja istaknuti i pobjede hrvatskih predstavnika, trenera Velimira Perasovića te Antu Tomića koji je u spomenutoj pobjedi Katalonaca ubacio 10 poena.

KHIMKI – ŽALGIRIS 74:64
Statistika
Highlights

Do osme pobjede u sezoni ‘Khimki’ je stigao zahvaljujući furioznoj završnici. Momčad iz Kaunasa je igrala jako dobru utakmicu, imali su konstantno vodstvo u drugom poluvremenu, ali su u posljednjih pet minuta jednostavno nestali sa parketa. ‘Khimki’ je u tom dijelu susreta napravio veliku seriju od 15:3 i to im je na kraju donijelo pobjedu kojom su se na tablici izjednačili sa večerašnjim rivalom. Mickey je sa 20 poena predvodio ‘Khimki’, Thomas je dodao 16, a Crocker 14. S druge strane, kod ‘Žalgirisa’ je najefikasniji bio Grigonis sa 15 poena, a dvoznamenkast je još bio Wolters (10).

OLYMPIACOS – BARCELONA 55:76
Statistika
Highlights

U drugom susretu ‘Barcelona’ je na gostovanju u Pireju slavila protiv domaćeg ‘Olympiacosa’. Katalonci su ponizili grčku momčad u prvoj četvrtini koju su dobili sa nevjerojatnih 27:6. Sastav Davida Blatta se pokušao vratiti, napravili su i seriju od 15:0, ali se njegov kolega Svetislav Pešić očito puno bolje pripremio za ovaj susret. Singleton je bio prvi strijelac susreta sa 18 poena, dok su domaćine predvodili Milutinov i Strelnieks sa po 13 ubačaja. ANTE TOMIĆ je utakmicu završio sa 10 ubačenih poena.

BASKONIA – MACCABI 97:73
Statistika
Highlights

Visoku pobjedu, ali na svom terenu, ostvarila je i ‘Baskonija’ trenera VELIMIRA PERASOVIĆA. Njegovi igrači nadigrali su goste iz Tel Aviva, a posebno su se istakli efikasnom napadačkom igrom kojom su u prve tri četvrtine ravnomjerno ubacivali 26, 28 i 27 poena, dok su u posljednjoj koja je završila 16:16 ipak malo ‘povukli ručnu’. Najefikasniji igrač utakmice bio je Voigtmann (20p), dok su po 19 postigli njegov suigrač Hilliard i član izraelskog sastava Wilbekin.

BAYERN – FENERBAHCE 90:86 (2OT)
Statistika
Highlights

Više nego dramatičnu utakmicu odigrali su ‘Bayern’ i ‘Fenerbahce’, a nakon dva produžetka slavila je domaća momčad čime je dokazala kako zaslužuje biti među osam najboljih. ‘Fener’ je vodio u većem dijelu prvog poluvremena da bi se Bavarci potpuno vratili u susret serijom 9:0. Na kraju je viđen rijedak triler sa dva nastavka od pet minuta, a završen je velikim slavljem njemačke momčadi. Jović i Williams su postigli po 19 koševa za domaće, dok je goste predvodio Ali sa 23.