Euroliga: CSKA i Bayern slavili u gostima

Drugi krug Eurolige nastavljen je danas, a u sklopu skupine F sastali su se ruski klubovi Lokomotiv Kuban i CSKA iz Moskve, gdje su Moskovljani nakon 45 minuta borbe izašli kao konačni pobjednici. U posljednjoj utakmici skupine Bayern je bio uvjerljiv u Kaunasu kod Zalgirisa, te je tako kompletirano gostujuće kolo na otvaranju ove skupine.

Lokomotiv Kuban – CSKA Moscow 77:84 (22:24; 44:41; 56:57; 71:71)

Brown 13 p, Likhodey 13 p; Teodosić 16 p, Khryapa 15 p, 8 sk, 7 as

U prvoj današnjoj utakmici skupine F u ruskom su se Krasnodaru sastali Lokomotiv i CSKA, a gosti su bili spretniji u dodatnih pet minuta i stigli do pobjede 77:84.

Mnogo glavobolje obrani gostiju zadavao je na početku susreta Derrick Brown, a na njegov pogon uz tricu Krune Simona domaćini kompletiraju seriju 9:0 za prvo vodstvo na utakmici (20:19). Ipak, do isteka prvih deset minuta igrači CSKA vraćaju prednost na svoju stranu te se na prvi odmor odlazi rezultatom 22:24. Početkom nastavka igrači Ettorea Messine zbijaju svoje obrambene redove i ne dopuštaju domaćinima prilaz košu, a Sonny Weems ih odvodi na devet poena prednosti i prisiljava domaću klupu na minutu odmora. Tu je započeo preokret domaćina, koji serijom 14:4 okreću rezultat do poluvremena u svoju korist i s vodstvom 44:41 odlaze na veliki odmor.

Već na samome početku drugog poluvremena gosti se vraćaju u rezultatsku prednost, a kroz čitavu treću četvrtinu momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, da bi Aleks Marić zakucavanjem postavio 56:57 na kraju trećeg perioda igre. Tijesna utakmica odvijala se i kroz posljednju četvrtinu, a u posljednju minutu ušlo se rezultatom 68:68. Vladimir Krstić u sljedeća dva napada ubacuje tri slobodna bacanja, a na drugoj strani tricom odgovara Valeriy Likhodey. Do kraja susreta ostalo je još 25 sekundi, a tricu za pobjedu gostiju sa zvukom sirene promašuje Miloš Teodosić.

U dodatnih pet minuta gosti se bolje snalaze, a Viktor Khryapa svojom petom ubačenom tricom dovodi goste u vodstvo (75:78), koje do kraja utakmice više nisu ispuštali.

Teodosić je predvodio goste po broju poena, ubacivši ih 16, ali daleko najbolji igrač bio je Khryapa kojem je pet trica uz samo jednu promašenu donijelo 15 poena, čemu je dodao osam skokova i sedam asistencija, a jednak broj poena ubacio je i Vitaliy Fridzon. Kod domaćina su po 13 poena ubacili Brown i Likhodey, dok je Simon za 32 minute provedene u igri postigao devet koševa, čemu je dodao dva skoka i tri asista.

Zalgiris Kaunas – Bayern Munchen 66:84 (10:15; 36:48; 48:72)

Dentmon 12 p; Delaney 14 p

Posljednja utakmica prvog kola skupine F odigrana je u Kaunasu gdje je domaći Zalgiris uvjerljivo poražen od Bayerna sa 66:84.

Od samog njenog početka utakmica je bila jednosmjerna, a osim dva vodstva domaćina na samom startu susreta sve ostalo je bilo na strani njemačke momčadi. John Bryant donio je prvo dvoznamenkasto vodstvo već nakon 13 minuta igre (14:24), a Robin Benzing tricom je zaključio prvo poluvrijeme za lijepu prednost gostiju od 36:48.

Drugo poluvrijeme donijelo je pravi potop domaćina, koji su već nakon četiri minute zaostajali velikih 21 koš razlike (41:62), a u nekoliko navrata do kraja susreta razlika je iznosila velikih 26 poena. Do isteka utakmice igrači Zelene šume malo su se pribrali i smanjili na prihvatljivijih 18 koševa zaostatka, ali to nimalo ne umanjuje njihovu očajnu, pogotovo šutersku (34 posto šuta) predstavu.

Malcolm Delaney predvodio je gostujući sastav s 14 koševa, a Justin Dentmon i dalje nastavlja predvoditi košarkaše Zalgirisa te je ovog puta bio jedini dvoznamenkasti s 12 ubačaja.