Euroliga: CSKA lakoćom i do druge pobjede

CSKA Moscow – Caja Laboral Vitoria 90:68 (20:26; 44:37; 69:50)

Iako su se mučili prvih petnaestak minuta utakmice, košarkaši moskovskog CSKA na kraju su uvjerljivo slavili protiv Caje Laboral i poveli sa 2-0 u četvrtfinalnoj seriji.

Momci našeg trenera Žana Tabaka bolje su ušli u susret i tricom Andresa Nocionija sredinom prve četvrtine poveli s 12:21, ali domaćin do isteka desete minute smanjuje na 20:26. Druga četvrtina pripala je ruskom sastavu. S dvije serije, 9:0 i 15:2, najprije su izjednačili rezultat (31:31), da bi na veliki odmor otišli s prednošću 44:37.

Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini kada je Viktor Khryapa svojim ubačajem pokrenuo seriju domaćina 14:0 kojom su otišli na velikih 20 koševa razlike (63:43). Do kraja susreta gosti nisu uspijevali više priprijetiti i CSKA zasluženo slavi sa 90:68.

Kod domaćina su najučinkovitiji sa po 16 poena bili Zoran Erceg, Sasha Kaun i Sonny Weems, dok je Miloš Teodosić odigrao vrlo dobru all-round utakmicu u kojoj je ubilježio 14 koševa, šest skokova i sedam asistencija.

Kod gostiju se najviše istaknuo Maciej Lampe s 19 ubačaja, dok je Fernando San Emeterio dodao 13.