Euroliga: Dominacija Barcelone, Bogdanović odličan u porazu

S večerašnja tri susreta, u kojima je Barcelona potvrdila dominaciju, Armani Milano se plasirao u drugi krug, a Lokomotiv produžio nadu u isti, zaključeno je 12. kolo Eurolige. Od odličnog do solidnog susreta odigrali su naši košarkaši, a o svemu malo opširnije možete pročitati u nastavku.

Skupina E

U vrlo važnoj utakmici koja je domaćoj momčadi mogla donijeti znatan korak unaprijed u borbi za četvrtfinale, košarkaši Fenerbahcea poraženi su od Armani Milana, čime su Šminkeri potvrdili da njihove odlične igre u dosadašnjem dijelu sezone nisu bile slučajne. Gostujući su košarkaši, osim u prvih deset minuta, dominirali većim dijelom susreta. Početkom 16. minute Gani Lawal prvi ih je puta odveo na dvoznamenkastu prednost, a desetak minuta iza toga Samardo Samuels ubacio je i za velikih +20 (42:62). Minutu i pol prije kraja susreta Bo McCalebb i Emir Preldžić približili su domaćine na samo pet koševa zaostatka, ali košarkaši Armanija ostali su koncentrirani do samoga kraja i zasluženo slavili sa 73:82.

Pobjednike je sa 15 poena predvodio David Moss, dok je kod domaćina Bojan Bogdanović ubacio 24 poena uz po tri koka i blokade te jednom osvojenom loptom, dok je Luka Žorić susret završio s osam koševa i četiri uhvaćena skoka. Ovom pobjedom Armani je potvrdio četvrtfinale, dok će igrači Željka Obradovića morati pobijediti u obje preostale utakmice i čekati povoljan rasplet u susretima ostalih kandidata za prolaz.

Barcelona je na domaćem parketu došla do uvjerljive pobjede nad Panathinaikosom i tako ostala jedina neporažena momčad drugoga kruga. Barcelona se, nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj odvojila na dvoznamenkastu razliku, dok su krajem treće dionice otišli na nedostižnih više od 20 poena prednosti i mirno priveli utakmicu kraju.

Domaćine su sa po 15 poena predvodili Alex Arbines i Erazem Lorbek, a Ante Tomić je dodao 11 uz devet skokova, dvije asistencije i po jednu osvojenu loptu i blokadu. Kod Zelenih je 13 poena uz po dva koka i asista te jednu osvojenu loptu skupio Roko-Leni Ukić.

Rezultati:

Fenerbahce – Armani Milano 73:82 (Bogdanović 24 p, McCalebb 17 p; Moss 15 p)

Barcelona – Panathinaikos 84:62 (Arbines 15 p, Lorbek 15 p; Ukić 13 p)

Poredak: 1. Barcelona 12-0, 2. Armani 9-3, 3. Olympiacos 6-6, 4. Panathinaikos 6-6, 5. Unicaja 5-7, 6. Fenerbahce 5-7, 7. Laboral 3-9, 8. Efes 2-10

Skupina F

U jedinom večerašnjem susretu skupine F, Lokomotiv Kuban na domaćem je terenu porazio Partizan 84:73 i tako ipak ostao u utrci za doigravanje. Sada su s omjerom 6-6 izjednačeni s Galatasarayem, dok je Partizan s omjerom 3-9 jedino ispred Žalgirisa i nema nikakve šanse za prolaz dalje. Domaći su od početka krenuli s intencijom pobjede, što se vidjelo na rezultatu koji je bio 13:2 na pola prve četvrtine. Vodstvo nisu ispuštali cijelu utakmicu, a najbliže što je Partizan došao bilo je 33:30, ali na poluvrijeme se otišlo rezultatom 38:30. U nastavku je uslijedio potop beogradske momčadi, odnosno serija Lokomotiva 13:0, a tu su prednost samo održavali do kraja utakmice.

Kod pobjednika je najbolji bio Derrick Brown s 18 poena (6/6 za dva poena!), 7 asistencija, 5 skokova i 3 ukradene lopte. 15 poena zabio je Valeriy Likhodey, i to sve iza linije za tri poena. Naš Krunoslav Simon u 20 minuta igre postigao je samo 5 poena, ali je zato udijelio 4 asistencije. Partizan je predvodio Davis Bertans s 20 poena, a drugi dvoznamenkasti strijelac bio je Saša Pavlović s 13 poena i 4 asistencije.

Rezultat:

Lokomotiv Kuban – Partizan 84:73 (Brown 18 p, 7 as, Likhodey 15 p ; Bertans 20 p, Pavlović 13 p)

Poredak: 1. Real Madrid 10-2, 2. CSKA 10-2, 3. Maccabi 7-5, 4. Galatasaray 6-6, 5. Lokomotiv 6-6, 6. Bayern 5-7, 7. Partizan 3-9, 8. Žalgiris 1-11