Euroliga: Napeta završnica u Pireju

Najnapetija završnica u večerašnjem programu Eurolige odigrana je u Pireju, gdje su domaći košarkaši Olympiacosa savladali autsajdera Stelmet, a i u ostalim utakmicama skupina A i C slavili su domaćini.

Skupina A

CSKA – Partizan 88:46 (21:10; 42:18; 69:31)

Weems 18 p, 8 as; Bogdanović 13 p

Regionalni ABA ligaš i branitelj naslova u istom natjecanju, momčad Partizana, teško je stradala na gostovanju u Moskvi kod CSKA-a.

Nakon početnog vodstva 0:2 s kojim je utakmicu otvorio Leo Westermann, košarkaši Partizana pali su u potpuno sivilo i dopustili domaćinima odlazak na dvoznamenkastu prednost već nakon osam minuta igre (19:8). Igrači ruskog prvaka bili su na ogromnih 24 poena prednosti već prije isteka prvog poluvremena, a u drugom su dijelu susreta ne samo održali veliku prednost, već istu povećali na ogromnih +42 (88:46) na koncu susreta, te time unijeli veliku dozu samopouzdanja u svoje redove prije nastavka natjecanja, a igračima Duška Vujoševića očitali pravu košarkašku lekciju.

Sonny Weems predvodio je domaćine s 18 poena i osam asistencija, dok se s 13 ubačaja kod Crno-belih istaknuo Bogdan Bogdanović.

Skupina C

Olympiacos – Stelmet Zielona Gora 79:77 (11:22; 33:42; 55:63)

Printezis 21 p, 7 sk; Dragičević 18 p, 12 sk

Tešku, ali vrijednu pobjedu ostvarili su košarkaši Olympiacosa nad poljskim Stelmetom  ito nakon šokantne završnice odigrane u Pireju.

Osim početnog vodstva 1:0 iz slobodnog bacanja Georgiosa Printezisa, domaćini su cijelu utakmicu bili u podređenom položaju, dozvolivši poljskoj momčadi odvajanje na dvoznamenkastu prednost u nekoliko navrata. Ipak, branitelji euroligaškog naslova trgnuli su se u posljednjoj dionici i na ulasku u posljednju minutu tricom Vassilisa Spanoulisa napokon poveli 73:72. Šest sekundi prije isteka susreta isti igrač donosi prednost domaćinima 76:75, ali Christian Eyenga vraća goste u vodstvo 2,4 sekunde prije isteka susreta. Nakon domaćeg time-outa akcija se postavila za Evangelosa Mantzarisa, koji sa zvukom sirene tricom iz kuta donosi Olympiacosu novu pobjedu, koji su tako ostali neporaženi i nakon petog kola natjecanja.

Printezis je s 21 košem i sedam uhvaćenih skokova bio najbolji igrač domaćeg sastava, dok se kod gostiju istaknuo Vladimir Dragičević s double-double učinkom od 18 koševa i 12 skokova.

Galatasaray – Bayern Munchen 84:74 (29:15; 47:30; 61:49)

Mensah-Bonsu 19 p, 13 sk; Troutman 15 p, 8 sk

U Istanbulu je odigrana prilično jednosmjerna utakmica, u kojoj je domaći Galatasaray svladao jedno od najugodnijih iznenađenja ovogodišnje Eurolige, momčad Bayerna.

Gosti iz Munchena osim početnog vodstva 2:4, sve do završnice susreta nisu bili niti blizu ugrožavanja turskog sastava večeras. Tada je Lucca Steiger s dvije uzastopne trice približio Bavarce na samo -4 (74:70), ali kvalitetnija domaća momčad ipak nije dopustila iznenađenje i mirno je privela utakmicu kraju za konačnih 84:74.

Pops Mensah Bonsu je s 19 koševa i 13 skokova bio najbolji u domaćim redovima, dok je kod Bayerna jedini dvoznamenkasti igrač bio Chevon Troutman s 15 poena.