Euroliga: Pobjede domaćina

U sklopu 23.kola, u prve četiri utakmice, pobjedu su odnijeli domaćini. Prvi odigrani susret donio je pobjedu CSKA protiv Baskonie,  klubu koji je ovom pobjedu zasjeo na prvo mjesto tablice s omjerom od 18 pobjeda i pet poraza. Momčad Fenerbahčea ostvarila je svoju petu uzastopnu pobjedu, a protivnik je bio Milano. Olympiacos je uspješno svladao Valenciu, odnosno Unicaja Maccabi.

Euroliga, 23.kolo, 22.veljače:

CSKA – Baskonia 93:86 (20:25, 26:24, 25:22, 22:15)

U prvom susretu, CSKA je pobijedio rezultat 93:86. Vrlo izjednačen susret ove dvije momčadi, u kojem je pametnije odigrala ekipa CSKA. Do početka drugog dijela utakmice, odnosno treće četvrtine, rezultat na semaforu pokazivao je 46:49 u koristi gostiju. U trećoj četvrtini, bude se domaćini te ulaskom u zadnjih deset minuta hvataju zaostatak od minus dva (71:73). Zadnji deset minuta, domaćini ubacuju u “brzinu više”, prelaze u vodstvo i na koncu i pobjeđuju. U redovima pobjednika, najbolji su bili Clyburn s 19 poena, pet skokova i dvije asistencije, a Rodriguez je ubacio 17 poena i tome dodao tri asistencije. Pridružio im se i Higgins, koji je za 22 minute na parketu ubacio 14 poena, imao dva skoka i isto toliko asistencija. Kod gostiju istaknuo se Granger s 26 poena, tri skoka i pet asistencija. Beaubois je postigao deset poena, a tome je dodao i četiri skoka i jednu aiastenciju, dok je Poirier upisao isto toliko poena uz dva skoka i jednu asistenciju. Sljedeći susret CSKA igra u gostima s Maccabijem, dok će Baskonia, na domaćem terenu ugostiti Khimki.

Fenerbahče – Milano 89:70 (23:20, 25:13, 17:15, 24:22)

Za svoju petu uzastopnu pobjedu ekipa Fenerbahčea uspješno je svladala ekipu Milano. Nakon prve četvrtine, gosti su imali zaostatak od minus tri (23:20) i još su utakmicu držali u egalu. Narednih deset minuta, slabija obrana rezultirala je da se na predah odlazi s većim zaostatkom, odnosno ekipa Željka Obradovića vodi s plus 15. U drugom dijelu utakmice, gosti pokušavaju smanjiti razliku, ali uzalud. Iako su treću četvrtinu odigrali bolje od druge, na semafor i dalje stoji vodstvo za domaćine, 65:48. Fenerbahče je utakmicu mirno priveo kraju, bez dopuštanja da im se protivnici približe. Na koncu, pobjeda 89:70 za treće mjesto na tablici s omjerom od 16 pobjeda i sedam poraza. Istaknimo Thompsona s 15 poena, četiri skoka i jednom asistencijom, Sloukasa s 13 poena, dva skoka i šest asistencija te Nunnallyja s 11 poena i tri asistencije. U redovima gostiju, kao pojedince treba izdvojiti Micova koji je za 30 minuta na parketu postigao 19 poena, dva skoka i četiri asistencije te Kuzminskasa s 11 poena, tri skoka i jednom asistencijom. Momčad Simonea Pianigiania trenutno se nalazi na 14.mjestu s ukupno sedam pobjeda i 16 poraza. Sljedeće kolo Fenerbahce gostuje kod Real Madrida, dok će Milano dočekati Anadolu Efes.

Olympiakos – Valencia 80:70 (22:11, 18:28, 22:16, 18:15)

Treći susret koji se igra 22.veljače, donio je napetu utakmicu između domaćina Olympiakosa i Valencije. Nakon vrlo dobre prve četvrtine domaćina, koji su vodili plus 11, prednost se do kraja prvog dijela znatno smanjila. Agresivni gosti “hvataju” zaostatak, te na koncu drugu četvrtinu pobjeđuju s 28:18, odnosno imaju samo pola koša zaostatka, 40:39. U drugom dijelu utakmice, ponovno buđenje domaćina, kojima gosti ipak ne daju da se odvoje na značajniju razliku. Na minutu predaha odlazi se pri rezultatu 62:55 za domaćine. Poslije dobre druge i treće četvrtine, gosti su se izgubili na terenu te Olympiakos uzima pobjedu s deset razlike, 80:70. Istaknuti igrači u redovima domaćini bili su Spanoulis s 25 poena i devet asistencija, Milutinov s 15 poena i šest skokova. Također, pridružio im se i Papanikolaou s double-double učinkom od 11 poena i deset skokova. Kod gostiju, najbolji su bili San Emeterio s 19 poena, tri skoka i jednom asistencijom, Green s 13 poena i dvije asistencije te Thomas s 11 poena i pet asistencija. Ovom pobjedom, ekipa Olimpije  zasjela je na drugo mjesto, s omjerom od 16 pobjeda i sedam poraza. Valencia drži ukupno 13.mjesto, s osam pobjeda i 15 poraza. Sljedeće kolo Olimpiju očekuje gostujući susret s Panathinaikosom, dok će Valencia ugostit Bamberg.

Unicaja – Maccabi 83:69 (23:19, 19:22, 18:14, 23:14)

Unicaja je pak, ovog kola ugostila Maccabi. Prvih dvadeset minuta igre, odnosno cijeli prvi dio utakmice, gosti su se držali u egalu. Nakon prvih deset minuta imali su zaostatak od minus četiri, 23:19, da bi im narednih deset bilo dovoljno da smanje na samo minus jedan, 42:41. U drugom dijelu – druga priča. Unicaja postupno povećava svoju prednost, te nakon trideset minuta igre ima plus pet, da bi u samoj završnici “eksplodirala” i na koncu pobijedila s plus 14. U redovima domaćih igrača, Nedović je postigao 15 poena, tri skoka i pet asistencije, Mccallum 14 poena, tri skoka i isto toliko asistencija. Pridružio im se i Augustine s 12 poena i devet skokova. Kod gostiju, Kane je postigao 15 poena, dva skoka i dvije asistencije, Thomas 14 poena, četiri skoka i dvije asistencije, a Parakhouski 12 poena i pet skokova. S ovom pobjedom, Unicaja je zasjela na deseto mjesto s ukupno deset pobjeda i 13 poraza, dok Maccabi ima 12 pobjeda i 11 poraza i takvim omjerom nalazi se na desetom mjestu. 24.kolo donosi nam ogled između Maccabija i CSKA, dok Unicaja putuje u goste kod Crvene Zvezde.