Euroliga: Sjajni Simon vodio Lokomotiv do preokreta

Vrijednu pobjedu ubilježili su košarkaši Lokomotiva iz Krasnodara, preokrenuvši veliko vodstvo Zalgirisa iz prvog poluvremena i sa 80:75 stigli do druge pobjede u skupini F drugog kruga Eurolige.

Lokomotiv Kuban – Zalgiris Kaunas 80:75 (16:29; 39:51; 58:65)

Simon 21 p, 6 sk, 8 as; Javtokas 16 p, Dentmon 15 p, 11 as

Odlično je Zalgiris otvorio susret i sredinom prve dionice odvojio se u vodstvu, da bi do kraja četvrtine serijom 12:3 igrači Sauliusa Štombergasa otišli i na dvoznamenkastu razliku. U prvoj je četvrtini igrače u zelenim dresovima itekako služio šut za tri poena, a pogodili su čak pet od sedam pokušaja iza linije 6,75. Sredinom druge četvrtine domaćin se na krilima sjajnog Krune Simona približio i na -8 (31:39), ali naš reprezentativac nije mogao sam, pa su gosti iz Kaunasa do kraja poluvremena ponovno odjurili na dvoznamenkastu razliku i prvih 20 minuta zaključili vodstvom 39:51.

Niti treća četvrtina nije donijela previše pomaka na bolje u igri Lokomotiva. I dalje je većinu dobrih stvari radio Simon, dok je goste u prednosti držao dobro raspoloženi Robertas Javtokas, koji je u ovome razdoblju ubacio osam od 14 gostujućih koševa. Tricom Mantasa Kalnietisa s istekom treće dionice domaći su se približili na prihvatljivijih 58:65. U posljednjih deset minuta domaćin je jurnuo na sve ili ništa, a kada je Ksistof Lavrinovic četiri i pol minute prije kraja pogodio za 67:75, nitko nije ni slutio da će to biti posljednji gostujući koš na utakmici.

Do kraja je igrao samo domaći sastav, a posebno zbunjujućih bilo je posljednjih 20 sekundi. Gosti su imali napad pri rezultatu 78:75, ali gube loptu, međutim već nakon dvije sekundi domaći im vraćaju istom mjerom. Ali ni tu nije bilo kraj, već je Kalnietis ponovno gostima ukrao loptu šest sekundi prije kraja, Zeleni čine prekršaj tek u posljednjoj sekundi, a Valeriy Likhodey pogađa oba slobodna bacanja za 80:75.

Sjajni Simon susret je završio s 21 poenom, šest skokova, osam asistencija, dvije ukradene lopte i jednom blokadom za valorizaciju 35, čime je trenutno igrač s najvećom valorizacijom četvrtog kola. Posebno impresivan bio je šut – 4/5 za dva, 4/6 za tri jedno pogođeno slobodno bacanje iz jedinog pokušaja. Najbolji strijelac gostiju sa 16 poena bio je Javtokas, a Justin Dentmon dodao je 15 uz 11 asista.