Pet pobjeda domaćina, sjajna predstava Bogdanovića

Sinoć je odigrano šest utakmica šestog kola Eurolige, od kojih je u pet susreta pobijedio domaćin, a jedino je Real uspio uzeti bodove u gostima.

Olympiacos je u prvoj utakmici skupine E na domaćem terenu u Pireju sa uvjerljivih 78:60 savladao turski Anadolu Efes. Domaćini su kontrolirali rezultat tokom cijelog susreta i na krilima Vassilisa Spanoulisa, koji je ubacio 16 koševa, mirno priveli susret kraju. Zoran Planinić s 13 je ubačaja bio jedini dvoznamenkasti gostujući igrač, a tome je pridodao pet skokova i sedam asistencija.

Nakon dva uzastopna poraza, Unicaja je na domaćem terenu protiv Panathinaikosa uspjela opet okusiti pobjedu, dok je Grcima ovo treći uzastopni poraz i sada su obje momčadi izjednačene u omjeru. Ekipa iz Malage je pobijedila 87:71, najviše zahvaljujući Niku Caner-Medleyju, Ryanu Toolsonu i Jaysonu Grangeru, jer njih su trojica kombinirano zabili 57 poena, i to s 13/19 realiziranih trica. Sveukupno je Unicaja zabila 15 trica, što je dvije trice manje do rekorda Eurolige.

Turski Fenerbahče je nakon lošeg starta u najboljih šesnaest uspio vratiti samopouzdanje i u posljednje tri utakmice ostvariti dvije pobjede. Međutim, nije ista stvar i kod Laboral Kutxe, koja je izgubivši sinoć 98:64 od Fenera ostvarila peti uzastopni poraz i s omjerom 1:6 posljednja je u skupini. Sjajnu je utakmicu za Turke imao naš Bojan Bogdanović koji je, iako nije zabio niti jednu tricu, uspio upisati 17 poena sa 70% realizacije šuta i predvoditi svoju momčad do pobjede. Važno je još spomenuti kako je Emir Preldžić “udijelio” čak 7 asistencija.

Šesto kolo otvoreno je u Krasnodaru gdje je domaći Lokomotiv u sklopu skupine F ugostio madridski Real. Domaćin je odlično otvorio susret, ali već do poluvremena gosti su preuzeli vodstvo, koje su održavali do samoga kraja, iako je ruska momčad u nekoliko navrata bila nadomak preokreta. Pobjedu Kraljevskog kluba potvrdio je Sergio Rodriguez dvicom 12 sekundi prije kraja, a upravo je on sa 16 poena i sa samo jednim promašajem iz igre bio najefikasniji gostujući igrač, dok je Dontaye Draper uhvatio jedan skok u osam minuta na parketu. Kod domaćina je 21 poen ubacio Derrick Brown, a Kruno Simon dodao je 14 uz tri skoka, šest asista i dvije ukradene lopte.

Iako to krajnji rezultat možda i neće sugerirati, igrači Zalgirisa su do pobjede nad Partizanom stigli lakše nego su to očekivali. Veliki dio susreta Litvanci su imali dvoznamenkastu prednost i konačnih 89:77 rezultat je opuštanja domaćih košarkaša u posljednjoj četvrtini. Zalgiris je u prvom poluvremenu iz igre gađao s nevjerojatnih 75 posto uspješnosti, a na koncu su nadskakali Crno-bele i ubilježili čak 24 asistencije. Do pobjede ih je s 23 poena predvodio Justin Dentmon, a kod Partizana je poen više ubacio Bogdan Bogdanović.

U napetoj završnici u Nokia Areni, Maccabi je uspio svladati Bayern iz Munchena 66:64 i nanijeti im četvrti uzastopni poraz. Maccabiju je trebala ova pobjeda da se vrate u utrku s Realom, budući da su baš od njih izgubili u prošlom kolu. Bayern je prokockao pobjedu jer je vodio 60:50 u zadnjoj četvrtini, ali je Maccabi pogodio tri uzastopne trice i košem Sylvena Landesberga prešao u vodstvo. Nihad Đedović imao je šut za pobjedu 1,6 sekundi prije kraja, ali nije uspio realizirati. Kod Maccabija su čak četiri igrača imali dvoznamenkasti broj koševa.

Sve rezultate i poredak nakon pet odigranih kola možete pronaći u nastavku.

Skupina E

Olympiacos – Anadolu Efes 78:60 (Spanoulis 16 p; Planinić 13 p, 7 as)

Unicaja Malaga – Panathinaikos 87:71 (Caner-Medley 21, Toolson 20; Curry 14, Mačiulis 13)

Fenerbahce – Laboral Kutxa 98:64 (Bogdanović 17, Bjelica 14; Pleiss 14, Hodge 13)

Poredak: 1. Barcelona 5-0, 2. Panathinaikos 3-2, 3. Armani 3-2, 4. Olympiacos 3-2, 5. Unicaja 2-3, 6. Efes 2-3, 7. Laboral 1-4, 8. Fenerbahce 1-4

Skupina F

Lokomotiv Kuban – Real Madrid 74:78 (Brown 21 p, Kalnietis 15 p, 7 as; Rodriguez 16 p, Llull 15 p)

Zalgiris Kaunas – Partizan NIS 89:77 (Dentmon 23 p, 6 as; Bogdanović 24 p, 4 ol)

Maccabi Tel-Aviv – Bayern Munchen 66:64 (Hickman 14, Blu 14; Delaney 13, Đedović 14)

Poredak: 1. CSKA 4-1, 2. Maccabi 4-1, 3. Real 4-1, 4. Lokomotiv 3-2, 5. Galatasaray 2-3, 6. Bayern 2-3, 7. Partizan 1-4, 8. Žalgiris 0-5