Euroligaški četvrtak: Repešina momčad u Tel Avivu

Sve utakmice idućeg kola Eurolige, osim dva dvoboja u Cedevitinoj skupini C, igraju se u četvrtak. Nama možda i najzanimljiviji susret je gostovanje Unicaje Jasmina Repeše kod jednog od najuglednijih europskih klubova – Maccabija iz Tel Aviva. U nastavku saznajte više o uzbuđenjima koja nas očekuju u Euroligi ovog tjedna.

Skupina A

Khimki – Fenerbahče (četvrtak, 16:30)

U četvrtak u Moskvi snage će odmjeriti Khimki i Fenerbahče, momčadi koje se ujedno bore za drugo mjesto u skupini. Budući da obje ekipe imaju tri poraza i dvije pobjede, ova utakmica je od izuzetne važnosti za obje momčadi. Pobjednik će praktički osigurati prolazak u posljednjih 16, dok će se gubitnik naći u situaciji da dijeli treće mjesto u skupini s još dvije ekipe. Iako je Fener odnio pobjedu u prvom susretu, Rusi se nalaze u boljoj situaciji. U ovu utakmicu ulaze s dvije uzastopne pobjede, a turska ekipa sramotno je poražena u posljednjem kolu protiv Cantua. Ova utakmica nam je također od posebne važnosti zato što ćemo moći vidjeti okršaj Bojana Bogdanovića protiv Zorana Planinića i Krešimira Lončara. Zanimljiva je činjenica da je Planinić najbolju utakmicu sezone odigrao baš protiv Fenerbahčea, kada je zabilježio 17 poena, 6 skokova i 8 asistencija.

Ostali susreti skupine:
Union Olimpija – Mapooro Cantu (četvrtak, 20:00)
Panathinaikos – Real Madrid (četvrtak, 20:45)

Skupina B

Maccabi – Unicaja (četvrtak, 21:05)

Najzanimljivija utakmica ovog kola skupine B očekuje nas u Tel Avivu, gdje će ekipa Jasmina Repeše pokušati zaustaviti neporaženi Maccabi. U njihovom prvom susretu Maccabi je pobijedio 85:80, što znači da sastavu iz Malage treba pobjeda od najmanje šest razlike ako žele preuzeti prvo mjesto u skupini. Izraelska momčad do sada je najjača bila u prvom poluvremenu, što govori činjenica da u prosjeku na poluvrijeme odlaze s 11 koševa prednosti. Ako Unicaja uspije od samog početka zadržati Maccabi, očekuje nas izvanredna utakmica. Naravno, puno se očekuje od našeg Krunoslava Simona, koji predvodi ekipu s prosjekom od 5,3 skoka po utakmici te je drugi najbolji strijelac momčadi.

Asseco Prokom – Elan Chalon (četvrtak, 19:45)
Alba Berlin – Montepaschi (četvrtak, 20:45)

Skupina D

Partizan – Bešiktaš (četvrtak, 20:45)

D skupina nam ne donosi puno zanimljivih dvoboja. Favoriti su od samog početka opravdali očekivanja i prva dva mjesta u skupini gotovo da su zapečaćena. Utakmica koju smo ovaj tjedan izdvojili je između Partizana, koji očajnički traži prve bodove u Euroligi, i Bešiktaša – kluba koji traži potvrdu trećeg mjesta u skupini. Beogradski klub dosad je nesretno gubio utakmice, ponajviše zbog pada u zadnjoj četvrtini. Tako su prije dva tjedna skoro iznenadili neporaženu Barcelonu, od koje su izgubili samo tri poena razlike, a od drugoplasiranog CSKA izgubili su u produžetku. Protiv navedenih klubova više sreće nije imao ni Bešiktaš, ali za razliku od Beograđana, oni su u ostalim utakmicama izlazili kao pobjednici. Bit će zanimljivo vidjeti hoće li istanbulski klub uspjeti otići s bodovima iz dvorane Pionir.

Lietuvos Rytas – CSKA (četvrtak, 18:30)
Brose Baskets – Barcelona (četvrtak, 19:00)