Split u završnici slomio MZT

Split je upisao novu važnu pobjedu. Žuti su u 17. kolu Druge ABA lige na Gripama nadigrali makedonski MZT rezultatom 98:85.

Dobrom završnicom Morrisa Žuti su prvu dionicu zaključili s plus pet na svom kontu (27:22).

Gosti su preuzeli konce igre u nastavku iako oba trenera nisu mogla biti zadovoljna obranom zbog činjenice da je na poluvremenu već ukupno postignuto 95 poena (45:50).

Makedonci su poveli s plus sedam na početku treće dionice, ali domaćini nisu u dopustili stvaranje dodatne razlike.

Pet minuta prije kraja djelovalo je da na Gripama slijedi još jedna napeta završnica. Uslijedila je tada rapsodija Splićana koji preko Baje, Perkovića i društva stvaraju dvocifrenu prednost i tako zaključuju utakmicu u svoju korist.

Perković je s 21 poenom bio najefikasniji kod Žutih. Dobru rolu odradili su Gabrić i Bajo s 18 poena.

Split – MZT 98:85

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com