Split uzeo pobjedu protiv Sutjeske

Vrlo važnu pobjedu upisali su košarkaši Splita u 19. kolu ABA 2 lige. Na Gripama je momčad Ivice Skelina slavila protiv Sutjeske rezultatom 87:79 i tako zadržala nadu za doigravanjem.

Gosti su odlično započeli te čak stekli deset poena viška u prvoj dionici (15:25). Imali su košarkaši Sutjeske prednost i na poluvremenu, a Žuti su se u igru vratili sredinom treće dionice kada prelaze u minimalno vodstvo koje je brzo anulirano pa se u posljednjih deset minuta ulazi s izjednačenih 66:66.

Slijedi napetih devet minuta gdje se bolje snalaze domaćini. U zadnjih 90 sekundi ulaze Žuti s plus dva (81:79). Nakon toga nastupa serija promašaja s obje strane koju prekida reprezentativac Perković. Gosti na 12 sekundi prije kraja promašuju oba slobodna bacanja što na drugoj strani kažnjava Washington i potvrđuje pobjedu Splićana.

Jamel Morris je s 20 poena bio najefikasniji kod Splićana. Dobru rolu odradio je Antonio Vranković sa 16 poena te Toni Perković s 12 poena.

Split – Sutjeska 87:79

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com