Žuti prosuli dobiveno i izgubili u produžetku

Košarkaši Splita u 14. su kolu Druge ABA lige na gostovanju kod Lovćena iz Cetinja upisali su nakon produžetka poraz rezultatom 101:94.

Pomalo mlako u obrambenom segmentu otvorile su obje momčadi. Pretežito se igralo koš za košem bez značajnijeg odvajanja, osim početnih 4:0 domaće momčadi. Tomislav Gabrić odradio je solidnu rolu kod Splićana, a semafor je nakon prvih deset minuta pokazivao 28:28.

Dvije trice Latkovića odmah na otvaranju druge dionice dovode domaće na plus osam. Mateo Kedžo je također uzvratio s dvije trice, a Morris i Delaš vežu četiri poena u zadnjih 25 sekundi prvog poluvremena za minimalnih 44:43 za Lovćen.

Obje momčadi bile su dosta precizne s više od 45% šuta za tri, ali skakačka dominacija bila je na strani domaćih.

Splićani su preuzeli inicijativu sredinom treće četvrtine i polako prelaze u vodstvo, a odlično su otvorili u posljednjih deset minuta preko Morrisa koji je pogodio za plus sedam. Perković je zatim odlično reagirao na pritiske domaćih pa su Žuti stigli na plus osam – 71:79, na pet minuta prije kraja.

Splićani zadržavaju prednost te je rezultat 81:87 pred posljednjih 80 sekundi. Ipak, tricama se domaćini potpuno vraćaju u egal (87:89 30 sekundi prije kraja). Izgledalo je da je pobjeda osigurana, ali Žuti su propustili tehničku pogrešku domaćih koji 15 sekundi prije kraja dolaze do izjednačenja.

Nakon minute odmora Žuti upropaštavaju priliku i utakmica odlazi u produžetak gdje se bolje snalaze domaći koji na krilima Popovića u samo dvije minute bježe na plus šest (95:89). Gosti nisu dobro iskoristili niti još jednu nesportsku pogrešku domaćih, ali ipak su se približili na minus tri 18 sekundi prije kraja. Penal završnica pripala je domaćima koji na kraju završavaju s rezultatom 101:94.

Kod Splita je najefikasniji igrač bio Jamel Morris s 21 poenom. Toni Perković upisao je 17, a Tomislav Gabrić 16 poena.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com