[VIDEO] Mirotić i društvo zaledili Real na minus 20

El Clasico nije ponudio očekivanu zanimljivost. ACB liga u 15. kolu donijela je posljednji Clasico u 2019. godini u kojem je Barcelona na domaćem parketu “naplatila” posljednja dva poraza, u Euroligi i Superkupu. Momčad Svetislava Pešića u jednosmjernoj utakmici razbila je Madriđane s visokih 83:63.

Igrač utakmice bio je crnogorski Španjolac Nikola Mirotić koji je opravdao sav novac investiran u, za europske uvjete, ogromnu plaću. NBA kalibar je dokazan na parketu i Mirotić je na kraju završio utakmicu s 20 poena i šest skokova. Malcolm Delaney je ubacio 14, a kod Reala je Trey Thompkins bio jedini dvocifreni igrač s 13 poena.

Domaćini su konce igre preuzeli odmah na startu nedopustivši Realu da se razmaše. Dapače, gosti su u prvih deset minuta uspjeli postići samo pet poena (22:5). Iako je rezultat na poluvremenu bio aktivan – 39:27, domaćini su sve dvojbe riješili u trećoj dionici bijegom na plus od 17 poena razlike. Koban je za gost bio šut za tri od samo 19% (4/21).

Ante Tomić odigrao je 16 minuta te je upisao 8 poena i četiri skoka uz šut 4/6 (67%) iz igre.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com