EYOF: Bruno Skokna odveo Hrvatsku u finale (video)

Hrvatska je na krilima dobre igre Bune Skokne (na fotografiji) savladala Njemačku i osigurala finale na Olimpijskom festivalu europske mladeži koji se igra u Nizozemskoj.

Hrvatska – Njemačka 76:70 (19:25, 28:41, 61:55)

Skokna 25, Bender 14 (11sk), Slavica 12, Zubac 10, Kalpić 6, Žižić 4, Kumanović 3, Lazić 2, Dubelj-, Savić-, Gašpert

Loš ulaz u utakmicu rezultirao je velikim minusom kadetske reprezentaciju Hrvatske u utakmici protiv vršnjaka iz Njemačke. Nakon prvih deset minuta bili su u zaostatku šest, a do poluvremena prednost Nijemaca narasla je na 13 poena razlike (28:41).

U nastavku sasvim druga ekipa, Bruno Skokna je odigrao odličnu treću četvrtinu postigavši u tih deset minuta 15 od 33 koša naše reprezentacije. Igrači Tomislava Rupčića prvi puta su imali prednost na utakmici u 27. minuti kada je Dragan Bender postigao koš za 52:50.

Početkom posljednjeg dijela igre Nik Slavica je tricom povisio na 64:55 da bi se Nijemci u 35. minuti, kod rezultata 70:68, vratili u utakmicu. Ipak, Franko Kalpić s četiri vezana poena te Skokna iz slobodnog bacanja odvode našu reprezentaciju u finale.

Skokna je postigao 25 poena (63 % šut), od toga 21 u drugom poluvremenu, a imao je i 10 pretrpljenih faulova. Odličnu predstavu je prikazao Bender s ostvarenim duplim učinkom (14 p, 11 sk), a izdvojimo i 12 poena Slavice te 10 Ivice Zupca.

U finalu ćemo sutra igrati protiv Srbije, reprezentacije koju smo pobijedili u skupini. Srbi su danas u polufinalu predvođeni Vojislavom Stojanovićem (21) slavili protiv Turske 73:62.