Fantastična večer Gorice: Škrljevu ubacili čak 111 poena

Dvije momčadi koje su se vratile iz samoizolacije, Gorica i Škrljevo susreli su se u 8. kolu HT Premijer lige. Košarkaši Gorice van parketa bili su tri tjedna, a gosti tjedan dana manje. Domaćinima prisilni odmor nije odmogao, dapače, deklasirali su Škrljevo ubacivši im čak 111 poena.

Gosti su posljednji priključak u utakmici imali u 11. minuti kada su smanjili na samo – 4, međutim, momci Josipa Sesara tada dodaju gas i na krilima Bakovića odlaze na veliki odmor s rezultatom 49:38.

Treća četvrtina bila je fascinantna za Goričane, u deset minuta igre ubacili su 37 poena, čime su u posljednju dionicu ušli s ogromnih +28. Do kraja smo gledali “odrađivanje posla”, a konačnih 111:73 govori više od riječi.

Šut Goričana iz igre bio je iznimno visokih 57% (41/71), pritom su trice gađali s 48% preciznosti (15/31).

Marko Baković ubacio je 24 poena za samo 18 minuta na parketu uz šut iz igre 9/13. Podršku je imao u Ivanu Majcuniću koji je dodao 16 poena i podijelio 4 asistencije. Bitno je naglasiti kako je čak devet igrača iz redova Gorice ubacilo barem jednu tricu u ovome susretu.

U redovima Škrljeva najbolji je bio Robertson s 23 poena (šut 9/9) te 5 skokova.