Fener izgubio u polufinalu turskog kupa

Da je turska liga napredovala pokazuju i rezultati kup natjecanja. Danas je Pinar Karsiyaka slavila protiv Fenerbahčea te se plasirala u finale kupa, tamo čeka pobjednika iz susreta Anadolu Efes i Galatasaray, taj susret igra se u 20.30.

Pinar Karsiyaka – Fenerbahče 82:73 (21:13; 40:30; 59:44)

Jawad Williams 16, Esteban Batista 15; Emir Preldžić 15, Bojan Bogdanović 13, Linas Kleiza 13

Fener je u očitom padu, a to potvrđuju utakmice iz Eurolige i ovo ispadanje iz kupa. Iako ne igraju loše nisu na istoj razini kao na početku sezone, a to se vidi i na rezultatu. Pinar Karsiyaka odlično je otvorila susret i već je nakon prvih deset minuta imala lijepih osam poena prednosti.

Tijekom druge četvrtine nastavili su se dobro nositi s favoriziranim protivnikom i na veliki odmor otišli su s devet koševa razlike. Za momčad Željka Obradovića zaigrao je i novopridošli Blagota Sekulić, ali nije pomogao u sprječavanju poraza. Crnogorac je na parketu proveo 15 minuta i za to vrijeme je postigao dva koša.

Niti nastavak nije dobio promjenu stanja na parketu. Karsiyaka je nastavila s dobrom igrom, a najbolji su bili Jawad Williams i Lee Dixon, no također valja spomenuti i Estebana Batistu – urugvajskog centra s NBA iskustvom koji je utakmicu završio na 15 poena. Fener je izgubio i treću dionicu, rezultatom 19:14, te su gubili s velikih 14 razlike na ulasku u posljednjih deset minuta.

Fenerbahče se pribrao i odigrao fantastičnu napadačku četvrtinu, postigli su 29 koševa, ali nisu uspjeli preokrenuti ukupan rezultat. Ostali su tako bez velikog finala u kojem bi ih čekao ogled s još jednom euroligaškom momčadi.

Bojan Bogdanović bio je dobar te je postigao 13 poena za 23 minuta na parketu. Najbolji kod Fenera bio je Emir Preldžić s 15 ubačaja. Obradovićevoj momčadi nije pomogla činjenica da su svi najbolji igrači bili dvoznamenkasti (Kleiza 13, Bijelica 12, McCalebb 10). Feneru sada predstoji teška bitka za prolazak drugog kruga Eurolige, a i tu su u nezavidnoj poziciji gdje s 1-4 drže posljednje mjesto u grupi E.