Fener na krilima Bogdanovića uzeo pobjedu usred Moskve

U zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici 8. kola Eurolige, Fenerbahče je na krilima Bojana Bogdanovića svladao CSKA rezultatom 74:78 i tako ostvario sedmu pobjedu u osam utakmica.

CSKA Moskva – Fenerbahče Ulker 74:78 (17:19; 35:41; 59:56)

Weems 20 p, Pargo 15 p ; Bogdanović 18 p, Kleiza 13 p

Utakmica između CSKA i Fenera definitivno je bio derbi kola. Kao što se i moglo očekivati, obje momčadi ušle su snažno u utakmicu s jednim ciljem, a to je bila pobjeda.  Iako je Fener vodio gotovo cijelo prvo poluvrijeme, Turci se ipak nisu uspjeli “odlijepiti” i bezbrižno riješiti susret.

Rusi su u drugo poluvrijeme ušli snažno i pobijedili su treću četvrtinu 24:15, što ih je odvelo u vodstvo. Međutim, naš Bojan Bogdanović taj je period uglavnom bio na klupi, jer ga je trener Obradović odmarao za završnu četvrtinu, što se pokazao kao pravi potez. Zajedno s Linasom Kleizom, Bogdanović je bio glavni nositelj igre u zadnjem periodu, a svaki put kada se “lomila” utakmica preuzeo je odgovornost na sebe. Tricom preko ruke s istekom vremena izjednačuje susret 2 minute prije kraja, a nakon nekoliko spornih odluka sudaca, pri rezultatu 74:76 Bojan ima slobodna bacanja te zabija oba i time je zapečatio ovaj susret.

Osim što je zabio 18 poena, bio je savršen s linije slobodnih bacanja (8/8), a sakupio je i 5 skokova i 2 asistencije. Drugi Hrvat u momčadi Fenera Luka Žorić nije baš imao večer za pamćenje. Iako je zabio 8 poena uz realizaciju šuta 4/5, gotovo je cijeli susret imao problema s prekršajima, a osobito onima u napadu.