FMP i MZT otvorili drugo kolo

Košarkaši FMP-a upisali su pobjedu protiv makedonskog MZT-a u sklopu drugog kola ABA lige. Srpska momčad se brzo oporavila nakon poraza od Zvezde u prvom kolu. Utakmica je bila izjednačena do sredine prvog poluvremena kada se domaći sastav odvaja na plus devet mini serijom(5:0). Prednost nisu ispuštali do kraja susreta i na kraju su zasluženo slavili s visokih 100:72.

ABA liga, 2. kolo

FMP – MZT 100:72 (25:26, 26:18, 19:17, 30:11)

(Kompletna statistika)

Gosti su se držali u igri sve do 16. minute. Tada košarkaši FMP-a mini serijom bježe na plus devet. Od toga se Makedonci nisu oporavili pa je u drugom poluvremenu došlo do potpunog pada u igri. Posljednju dionicu domaći sastav je iskoristio za poboljšavanje koš razlike, a i trener je izrotirao cijelu momčad jer je utakmica rezultatski bila riješena u zadnjih deset minuta.

Igrač utakmice bio je Aleksa Radanov. Naime, ubacio je 15 poena, uhvatio sedam skokova i podijelio tri asistencije za 28 minuta u igri. Još su se istaknuli Bursać sa 17 i Nenadić sa 16 koševa. Kod gostiju je najefikasniji bio Garcia sa 16 koševa i četiri asistencije.