Medveščak je pobjednik 24. izdanja Kupa Hrvatske Ružica Meglaj Rimac. U finalu su igračice trenera Braslava Turića pobijedile dubrovačku Ragusu 64:56.

Zagrepčanke su imale odlično otvaranje utakmice koje je rezultiralo visokim vodstvom od 22:8 nakon deset minuta. Nakon +16 (27:11) Ragusa serijom 10-2 vraća se u utakmicu, a do poluvremena smanjuje na -6 (26:33).

U nastavku aktualni prvak se ponovo odvaja, da bi uporne igračice iz Dubrovnika u posljednjem dijelu smanjile na samo tri koša zaostatka (47:50). Još dva puta su uspjele doći na istu razliku, ali Medveščak uspijeva privesti utakmicu kraju bez rezultatske neizvjesnosti.

Pobjednički sastav Medveščaka su predvodile Ana-Marija Begić 16 koševa i 14 skokova te Ivana Tikvić i Iva Borović s po 12 ubačaja. Kod Raguse Jovana Vukoje s 23 poena je bila najefikasnija, Kristina Benić je dodala 16, a Carmen Miloglav 9.

Ragusa – Medveščak  56:64 (8:22, 26:33, 40:48)

Ragusa: Vukoje 23 (6-8), Kovats -, K.Zarač -,Benić 16 (3-6), M.Zarač -, Petrović 0, Nenada -, Haklička -, Popović 2, Pocrnjić 4 (2-2), Miloglav 9 (0-2), Matić 2. Trener: Zdravko Kitin
Medveščak: Begić 16, Perić 3, Džankić 4 (2-2), Tikvić 12 (2-4), Borović 12 (5-6), Šeda 7 (1-2), Todorić 3, Petrak, Majstorović 0, Radoš 3, Premasunac 4, Livajušić -. Trener: Braslav Turić