Košarkaši Splita upisali su novu domaću pobjedu u devetom kolu ABA lige. Pred 600 ljudi na Gripama Žuti su porazili Rogašku Slatinu rezultatom 79:73. Unatoč zaostatku i nešto slabijem otvaranju, Splićani su odigrali odlično u posljednjih deset minuta i tako preokretom došli do pobjede.

Uvodnih 0:5 gostiju naslutilo je loš start Splita. Prva dionica završila i minusu od deset poena, a nije to izgledalo bajno ni na početku druge četvrtine nakon vodstva Rogaške 23:38. Ipak, 11:4 serija vratila je nadu Splitu pa se na poluvrijeme otišlo s osam poena zaostatka.

Gosti su kontrolirano nastavili drugo poluvrijeme te za Žute nije bilo previše prostora da se rezultatski približe. Semafor je na ulasku u posljednjih deset minuta pokazivao 49:61. Pet minuta prije kraja Splićani prvo smanjuju na 61:68. Odlično je tada odreagirao mladi Bruno Rebić koji je ubacio pet vrlo važnih poena, da bi točno dvije minute prije kraja Marčinković zakucao za prvo vodstvo Splita na utakmici (71:69).

U penal završnici Rikić i Marčinković održavaju prednost domaćih, a Bajo stavlja točku na i. Konačni rezultat bio je 79:73 u korist Splićana. Tomislav Gabrić je s 23 poena bio najefikasniji igrač Splita. Pavle Marčinković dodao je 19 uz šest skokova, četiri ukradene lopte i tri asistencije. Bajo je postigao 11, a Rikić 10 poena.