Karlovčani su nakon teškog potopa protekli tjedan protiv Gorice imali zadatak vaditi se na domaćem terenu protiv odličnog Bosca. Na kraju su ostali kratki za dva poena i bodovi idu za Zagreb.

Prva liga, 5. kolo, 11. studeni

Šanac Karlovac – Bosco 87:89 (10:29, 21:19, 32:17, 22:24)

Šanac: Požar, Josipović 14, Panjević 5 (11 sk), Lipak 12, Legović 13, Mileta 7, Tomić 6, Mataković, Škrtić, Češković 30.
Bosco: Jošić, Božić, Kuga 2, Milatić 8, Tušek, Divić 10, Perković, Sušac, Stipanović, Bubalo 22, Gilbert 24, Mandić 23.

Malo tko je nakon prve četvrtine mislio da će se u Karlovcu igrati egal završnica. Fizički spremniji gosti nametnuli su žestok ritam i nakon deset minuta na semaforu je svjetlilo 10:29, a na veliki predah se otišlo s plus 17 za Bosco.

U nastavku se probudio Matija Češković koji je s 23 poena u trećoj dionici vratio susret u egal. Tristotinjak domaćih navijača se diglo na noge i vidjeli smo bitku do zadnje sekunde. Taman kada se činilo da bi bodovi mogli ostati u Karlovcu, karlovački Australac Dominic Gilbert u gostujućem dresu uzeo je loptu u svoje ruke i ubacio osam poena u posljednje dvije minute.

Imao je Šanac napad za produžetak ili pobjedu. Češković je krenuo u prodor, proslijedio do Panjevića koji promašuje u posljednjoj sekundi. Na odbijenu loptu priskočio je Josipović, ali i on je bio kratak.

Sljedeći vikend je pauza jer se igra Kup Krešimir Ćosića.