Gorica i dalje “melje” protivnike

Gorica je u devetom kolu Prve muške lige bez većih problema upisala novu pobjedu. Momčad Josipa Sesara doslovno “melje” svoje protivnike, ovog puta su “stradali” igrači Kvarnera, koje je Sesarova momčad porazila rezultatom 94:63.

Prva liga, 9. kolo, 12. siječnja

Kvarner – Gorica 63:94 (20:25, 13:24, 15:24, 15:21)

Kučan 17p (4sk), Ferenčić 10p; Prgomet 23p (5sk), Majcunić 20p (7as), Penić 10p (10sk)

Prva četvrtina utakmice je prošla u izjednačenom ritmu, te su domaći uspjeli četvrtinu završiti zaostatkom od “pristojnih” pet poena razlike. Već u drugoj četvrtini druga priča, Gorica preuzima stvar u svoje ruke, dobiva drugu četvrtinu s 11 poena razlike i na predah odlazi s velikih 16 poena razlike.

U nastavku ništa novo, dominacija gostiju se nastavila, a razlika se samo povećavala. Kvarner nije imao rješenja za raspoložene igrače Gorice, osobito za Ljubu Prgometa i Ivana Majcunića, koji su odigrali odličnu utakmicu, a istaknimo i double-double učinak Ivana Penića, koji je zabio deset poena i tome dodao jednaki broj skokova.

U sljedećem kolu će Gorica ugostiti Istrauni, dok će Kvarner gostovati u Zagrebu kod Bosca.