Gorica pobjedila Split na Gripama

Košarkaši Splita doživjeli su sedmi poraz u hrvatskom prvenstvu. U 18. kolu ‘žuti’ su večeras na Gripama poraženi od Gorice sa 79:86 (11:18, 22:23, 22:22, 24:23). Gosti su od samog starta kontrolirali utakmicu, poveli su 12:2 u šestoj minuti.

U 28. je Marko Petrović, (sin bivšeg hrvatskog izbornika opa.a) zabio tricu za najveću prednost gostiju, 62:46. U iduće tri minute Split je serijom 11:1 stigao na minus šest (57:63). Četrdesetak sekundi prije kraja Gabrić je promašio tricu kod rezultata 76:80 i priči je bio kraj.

Gorica još jednom pjevajući odlazi s Gripa, nakon što su savladali ‘žute’ prije nešto više od mjesec dana u četvrtfinalu kupa. Tada je na klupi Splita bio Vladimir Anzulović, sada je Ante Grgurević, no epilog je isti. Obojicu ih je nadmudrio Josip Sesar, bivši igrač Splita, a sada jedan od najtalentiranijih hrvatskih mladih trenera.