Gorica slavila kod Šibenke na Baldekinu

Šibenka je u šest dana upisala i drugi poraz od Gorice. Nakon što je na izmaku 2020. u gostima poražena 86:82, u utorak je na svom Baldekinu izgubila sa 67:79. Baš kada se Dženan Rahimić poradovao povratku Mikovića, uoči dvoboja ostao je bez svog ponajboljeg igrača, Amerikanca Freemana.

Da se Miković zaželio košarke, pokazalo se na već na startu utakmice. Crngorski centar zabio je 11 od prvih 13 koševa Šibenke za 13:7 vodstvo, a uz njega u prvoj četvrtini, koja je završila s lijepih +12 (25:13) za narančaste su koševe postizali još samo Širko i Šarić. Imala je Rahimićeva momčad u dva navrata i velikih +17 u drugoj četvrtini (30:13, 32:15), ali utakmica je bila daleko od razrješenja. Gosti su se velikom serijom dvije minute prije poluvremena primakli na samo šest poena minusa (39:33), da bi se odmor otišlo s okruglih +10 za narančaste (43:33).

Šibenka je u plusu bila do četiri i pol minute prije kraja treće četvrtine, a tada je Gorica okrenula rezultata (49:50). Nakon toga su se dvije momčadi izmjenjivale u vodstvu i tako sve negdje do tri minute prije kraja sustreta, kada su gosti ipak ‘odlijepili’ i poveli s 11 poena razlike (63:74). Pokazat će se, na koncu, nedostižnih za Šibenčane koji su tako upisali osmi poraz u 13 odigranih utakmica.

Miković je na koncu susret završio sa 26 postignutih koševa, a dvoznamenkasti su bili još samo Širko sa 18 te Šarića sa 12 postignutih koševa. Kod Gorice najviše je zabio Mazalin (18), a pratili su ga Ljubičić (15), Kovačić i Uljarević (12). U sljedećem kolu Šibenka gostuje kod Furnira.