Gorica slavila kod Sonika i plasirala se u polufinale

Posljednji polufinalist HT Premijer lige postala je Gorica nakon slavlja u Jazinama protiv Sonik Puntamike rezultatom 54:56.

Izrazito loš šuterski dan obje momčadi obilježio je ovaj dvoboj, a u toj situaciji s(p)retniji su bili Goričani koji su tako dvokorakom stigli do sraza sa Zadrom u polufinalu. Nakon uvodnih deset minuta gosti su vodili 8:13, a u drugoj četvrtini igralo se koš za koš pa se na poluvrijeme otišlo u egalu (25:25).

Poenima Mašića i Mazalina ekipa Josipa Sesara preuzela je vodstvo koje je zadržala do početka zadnje četvrtine (35:40). Na tada najviših +10 odveo je Lovro Mazalin svoju momčad na četiri minute do isteka vremena, ali momci Hrvoja Vlašića nisu se predavali. Serijom 8:0 preko Runjića, Vladovića i Rašića vratili su se na 50:52. Majcunić je ubacio jedno od dva slobodna bacanja za vodstvo 54:56 jedanaest sekundi do posljednjeg sučevog zvižduka te je na taj način Sonik dobio priliku za produžetak ili pobjedu. Ipak, Sandro Rašić je promašio tricu i počelo je veliko slavlje Goričana zbog prvog plasmana kluba u poluzavršnicu prvenstva Hrvatske u povijesti.

Sjajan je bio Lovro Mazalin s 20 poena i 11 skokova, dok je za Sonik Vladović ubacio 14 te podijelio 5 asistencija.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.