Gorica slavljem protiv Lovćena zaključila turnir u Banja Luci

Nakon prvih ubilježenih bodova protiv Rabotničkog do kojih su došli bez borbe jer je skopski tim u problemima s koronom, Goričani su došli do novih bodova u odličnoj utakmici protiv Lovćena 1947 iz crnogorske prijestolnice Cetinja.

75 : 80
Q1 Q2 Q3 Q4
15:27 17:18 21:17 22:18

Govor tijela igrača Gorice u startu je otkrio da su odlučili dobiti ovu utakmicu i nakon dvije minute već je bilo 9:2 na semaforu. Posebno je bio raspoložen Lovro Mazalin koji u 5. minuti zakucavanjem postiže svoj 8. poen i  dovodi Goricu do dvoznamenkaste prednosti od +11 (18:7).

Nešto kasnije Kovačević tricom diže na 23:7 i Sesaarov stroj u tim je trenucima funkcionirao besprijekorno. Međutim, ekipa s Cetinja do kraja četvrtine ipak smanjuje na podnošljivih 27:15.

Drugu četvrtinu tricom otvara Uljarević, a zatim Ljubičić veže 4 poena za 34:17. Razliku od petnaestak poena bikovi održavaju kroz cijelu ovu dionicu, a na poluvrijeme odlaze s +13 (45:32). Mazalin je bio najefikasniji u prvoj polovici utakmice s 12 poena, a s druge strane mu je parirao Peters s 11 koševa.

Drugo poluvrijeme otvara Ljubičić polaganjem, ali Miloš Popović u 24. minuti spušta na samo 10 razlike (48:38).

Par minuta kasnije Peters smanjuje na jednoznamenkastu razliku (53:44), a kompletna unutarnja linija Gorice (Ljubičić, Baković, Krapić) biva opterećena s po tri prekršaja. U završnici četvrtine Baković veže 4 poena zahvaljujući napadačkim skokovima, ali Popović sa zvukom sirene postiže tricu za nespokojnih 62:53 uoči zadnjih 10 minuta.

Početkom zadnje četvrtine Amerikanac Peters krade jednu loptu te iz kontre smanjuje na 62:55, ali Mašić uzvraća tricom i podiže prednost Gorice na  +10.

Peters je ipak neumoran i 5 minuta prije kraja smanjuje na 70:63 te se  ulazi u neizvjesnu završnicu.

Minutu i pol prije kraja nakon trice Miloša Popovića i slobodnog bacanja Alekse Popovića samo je +3 za ekipu Josipa Sesara (74:71). Srećom, Baković još jednom skače u napadu i zakucava za +5, a malo zatim i polaže loptu za 78:71 čime postaje junak utakmice jer pobjednik je odlučen. Konačnih 80:75 pravedan je rezultat na kraju jer Gorica je vodila od prve do zadnje minute i u potpunosti je zaslužila prvu „pravu“ pobjedu u ABA 2 ligi.

Bikove je predvodio Marko Baković s 14 poena i 9 skokova uz valorizaciju 22, bez iti jednog promašaja večeras (šut 7/7). Lovro Mazalin zaustavio se na 13 poena, 6 skokova i 4 asistencije, a Krešimir Ljubičić zabilježio je 10 poena i 5 skokova.

U redovima crnogorske ekipe najubojitiji je bio Amerikanac Troy Peters s 30 poena, a najboljeg pomagača imao je u Milošu Popoviću koji je postigao 15 koševa i 5 puta uspješno skočio.