Gorica u Kupu Krešimira Ćosića zabila 110 poena Sesvetama

U utakmici 1.kruga Kupa Krešimira Ćosića prvoligaš Gorica je nadigrala drugoligaša Sesvete 110:64.

Kup Krešimira Ćosića, 1. kolo, 7. studeni

Gorica – Sesvete 110:64 (29:18, 28:19, 20:19, 33:8)

Gorica: Jukić 2, Majcunić 18 (7a), Mikulaš 6, Prgomet 20, Mašić 3, Šipušić 2, Penić 5, Pavac 21 (7sk, 5a), Baković 10 (9sk), Ćubela 19, Mikšić 4 (10sk, 5a, 4ol)

Sesvete: Marić 7, Babić 5, Juršić 1, Vlašić, Dušak 4, Vulić, Oršanić 8 (6sk), Papak 16 (5sk), Popović 9, Raguž 13, Vidaković, Findari

Goričani su već u prvoj četvrtini napravili prednost (27:13), a na poluvremenu imali 20 razlike (57:37). U nastavku susreta prednost je samo rasla, a u završnici trener Sesveta Tomislav Vouk priliku je dao igračima koji manje igraju što su domaćini iskoristili i u posljednjih pet minuta serijom 20:2 upisali i više nego uvjerljivu pobjedu.

Gorica će u II.krugu igrati s boljim iz susreta Grafičar – Pula 1981, a Sesvete se okreću nastavku Druge lige gdje ih u nedjelju očekuje domaći susret protiv Agens Universa.