A1 žene: Gospić uvjeljiv u derbiju, svi favoriti slavili

Završeno je i četrnaesto kolo A1 ženske lige. Donosimo vam izvještaje sa šest odigranih susreta.

Agram – PGM Ragusa 54:64 (12:11, 25:29, 41:51)

Agram-ZG: Vujić 13, Vukičević 10, Iva Belošević 14, Šarić 8, Meštrović 9
PGM Ragusa: Petrović 4, Babun 11, Matić 17, Tošić 18, N.Lovrić 2, Tomičić 4, Malada 3, Dobroslavić 5

Nova pobjeda košarkašica Raguse. Četvrta u A-1 hrvatskoj ligi, a druga protiv posljednje plasirane ekipe Agrama iz Zagreba. Dubrovkinje su danas u gostima bile bolje za deset koševa razlike 64:54

Najbolje u redovima Raguse bile su Sanda Tošić s 18 koševa i Ivona Matić sa 17 dok su kod Agrama najbolje bile Iva Belošević s 14 te Martina Vujić s 13 poena.

Pleter – Trešnjevka 79:70 (15:20, 39:32, 56:45)

Pleter: Božić 14, Gambiraža 14, Jerkić 5, Mrčela 11, Gašparović 12, Mašić 4, Serdar 4, Vrsaljko 14, Barać 1,
Trešnjevka 2009: Jovanović 11, Čunčić 9, Kovač 3, Fabbri 24, Mamić 1, Rački 1, Škara 13, Kelava 2, Bura 7.

Košarkašice Pletera pobijedile su na Kozali ekipu Trešnjevke 2009 u izravnom dvoboju za petu poziciju. Riječanke su du pete pobjede sezone došle iako su utakmicu bolje otvorile Zagrepčanke. Pleterice su do 15. minute lovile prednost, da bi u nastavku susreta ubacile u višu brzinu, ostvarivši važno slavlje u borbi za doigravanje.

U riječkim redovima najbolje su bile Vrsaljko, Gambiraža i Božić koje su sve postigle po 14 poena, dok je Trešnjevku predvodila Lea Fabri s 24 postignuta poena.

Zagrepčanke su puno bolje otvorile susret na Kozali. U prve dvije minute napravile su 7:0 seriju koju je polaganjem okončala Čunčić. Prve koševe za domaću ekipu postigla je u tek trećoj minuti Gašparović. Pet minuta kasnije Škara je postavila visokih +9 (9:18) za gošće i domaća klupa je bila primorana pozvati minutu odmora. Predah je godio Pletericama koje su do kraja četvrtine napravile seriju 6:2 (15:20).

Nakon što su gošće još jednom pobjegle na +9 (15:24) počelo je buđenje Riječanki, koje su do sredine druge dionice napravile 10:1 seriju i slobodnim bacanjima Ane Vrsaljko u 15. minuti napokon izjednačile (25:25).

Do kraja prve dionice Pleterice su dodatno pojačale ritam i na odmor otišle s prednošću od sedam poena.

Domaćin je u istom ritmu nastavio i početkom nastavka nakon polaganja Mie Mašić prvi puta pobjegao na dvoznamenkastu prednost (43:32). Zagrepčanke su se u 24. minuti nakon koša Fabrri opet približile na – 2 (43:41), ali su Riječanke opet odgovorile serijom 13:4 i uoči posljednje dionice napravile lijepu zalihu (56:45).

Već se tada vidjelo kako će Pletericama pobjeda teško izmaći, a to je postalo definitivno jasno nakon što je sedam minuta prije kraja Iva Serdar položila za +16 (66:50).

Rockwool Pula – Studenac Omiš 76:67 (20:15,34:31, 54:40)

Rockwool Pula: Đukić 12, Buzov 13, Zubak 15, Pickering 11, Ramljak 22, Jakelić 3
Studenac Omiš: Vrvilo 12, Anić 10, Jerčić 24, Dinčić 10, Podrug 2, Šerić 9

Košarkašice Rockwool Pule stigle su do treće uzastopne prvenstvene pobjede, četvrte ako se računa i trijumf u Kupu protiv Splita. U Pattinaggiu su svladale omiški Studenac u uzbudljivoj završnici, nakon što su u sedam minuta od “plus 17” stigle na “plus četiri” i usto su gošće imale napad, no nisu ga iskoristile i sljedeću priliku više nisu dobile.

Izostankom ozlijeđene Tee Đikić domaći trener Ivan Đukić susret je “odradio” sa samo šest igračica, a put do pobjede bio mu je djelomično olakšan činjenicom da su gošće u Pulu stigle bez svoje ponajbolje igračice, bivše reprezentativke Marte Perlić.

Na povratku iz Pule Igračice Omiša su imale lakšu prometnu nezgodu no na sreću nema teže ozlijeđenih.

Jolly JBS – Zadar 90:63 (33:19, 54:34, 80:48)

Jolly JBS: Cigić 3, Chiabov 6, Benić 11, Mišura 17, Semren 21, Ivanković 30, Dujić 2
Zadar: Sesar 2, Balić 11, Cvjetković 6, Nikpalj 16, A. Erslan 16, Majstorović 12

Od prvih koševa Antonije Mišure pa sve do kraja utakmice bilo je više nego očito da utakmica niti u jednom trenu neće poprimiti neizvjestan tok. U vrlo efikasnoj prvoj četvrtini Jollyete su Zadrankama odaslale poruku da na Baldekinu nemaju što tražiti.

Tek u četvrtoj četvrtini, kad je trener Edi Dželalija uveo mlađe snage, Zadranke su uspjele ublažiti ionako visok poraz.

Luca Ivanković je opet bila najefikasnija igračica susreta. Postigla je 30 poena a tome je pridodala i 14 skokova.

Split – Novi Zagreb 56:123 (10:29, 29:58, 42:80)

Split: Goleš 12, Bugarić 2, Laura 5, Parunov 8, Modrić 7, Roje 9, Zovko 13
Novi Zagreb: Čačić 8, Vrdoljak 6, Bedalov 18, Komplet 2, Pačkovski 4, Jurić 12, Mazić 19, Williams 32, Brkljačić 11, Dojkić 9, Butina 2

Novi Zagreb je opravdao ulogu favorita i vrlo uvjerljivo savladao Split na Gripama.U ovom susretu na parket se vratila Eva Komplet što je veliki dobitak za Novi Zagreb jer će im jedna takva igračica i te kako trebati u doigravanju za prvaka.

Kod Lupica najbolja Latoya Williams s 32 poena.U ekipi Splita, koja se borila za što blaži poraz, bolje od ostalih bile su Josipa Zovko s 13 i kadetska reprezentativka hrvatske Dora Goleš koja je postigla 12 poena.

Gospić – Medveščak 81:57 (22:17, 37:30, 63:45)

Gospić: Dover 5, Jurčević 12, Salopek 20, Keith 10, Badanjak 7, Bosilj 21, Božikov 2, Bura 4
Medveščak: Begić 7, Perić 6, Džankić 5, Tikvić 13, Borović 6, Šeda 3, Majstorović 6, Radoš 1, Premasunac 10

U Gospiću se odigrala vrlo zanimljiva utakmica u kojoj je Medveščak uspijevao parirati domaćoj ekipi skoro do poluvremena. U prvih dvadeset minuta jedina raspoložena igračica u domaćim redovima je bila Monika Bosilj koja se sa svojim dalekometnim ubačajima na poluvremenu osigurala svojoj ekipi prednost od sedam poena.

No u drugom poluvremenu se probudila izvrsna Emanuela Salopek koja je sa svojim prodorima, asistencija i koševima odvela svoju ekipu do velike prednosti i na kraju do zaslužene i uvjerljive pobjede.