Prvi puta u povijesti kluba, košarkaši Grafičara iz Ludbrega osvojili su kup Krešimir Ćosić regije Sjever. Protivnik u finalu bila je momčad Čakovca, koja im je u prvenstvu uz Podravac i Mladost glavni konkurent za naslov prvaka. Momčad iz centra svijeta tako je po prvi puta u povijesti kluba digla kantu pobjednika kupa ove regije na veliko zadovoljstvo domaćih navijača.

Utakmica je bila izjednačena u prvih 5-6 minuta prve četvrtine, nakon čega iskusniji Čakovec igra bolje i smirenije, a to im donosi +8 na kraju prvog perioda igre. Grafičar je igrao bez svog najiskusnijeg, a mogli bi reći i najboljeg igrača, Maria Novaka-Mede, a u prvoj četvrtini ozlijedio se i bek Bušić što je bio dodatni hendikep za domaći sastav. Treba spomenuti da je i Čakovec bio znatno oslabljen jer je igrao bez svog najboljeg igrača i strijelca Luke Prprovića.

Bučni domaći navijači nosili su svoje igrače koji se nisu predavali ni nakon što je Čakovec poveo 11 koševa razlike. Agresivnom igrom u obrani Grafičar radi seriju 13:0 i prelazi u vodstvo od 2 poena razlike. Ipak, Čakovec do kraja druge četvrtine vraća prednost na svoju stranu koja je na poluvremenu iznosila 5 koševa razlike.

Treću četvrtinu bolje je započeo Čakovec koji opet odlazi na dvoznamenkastu prednost. Trener domaćih Cesar zove minutu odmora, nakon koje njegovi košarkaši igraju puno bolje i do kraja treće četvrtine uspijevaju smanjiti na 2 poena zaostatka. Kako je utakmica odmicala kraju, do izražaja je dolazila puno bolja kondicijska pripremljenost domaćeg Grafičara koji posljednju četvrtinu dobiva s uvjerljivih 11 poena razlike za konačnu pobjedu 85:76.

Trener Grafičara Dražen Cesar je za naš portal iskazao zadovoljstvo igrom svoje ekipe: “Utakmica puna promjene ritma s naše strane, moja momčad je pokazala izniman karakter. Mali klub velikih igrača, uz pomoć našeg šestog – gromoglasne publike, ostvario je povijesni uspjeh. Čestitke svim igračima i Upravi. Nakon samo dva mjeseca krvavog rada nalazimo se na čelu ljestvice A2 lige i osvojili smo KUP-“

Grafičar su do povijesne pobjede predvodili Poljak s 26 poena, kapetan Siladić s 21, a dvoznamenkasti su još bili Novak Manuel s 15 i Martinčević s 14 koševa. Kod Čakovca najbolji borbeni Vedran Biševac s 24 poena i brat Maria Novaka iz redova Grafičara, Matija s 19 postignutih koševa.

Grafičar se osvajanjem kupa regije plasirao među 18 momčadi koje će se boriti za Kup Krešimira Ćosića, sljedeći protivnik im je Samobor, A2 ligaš iz regije Centar.

Grafičar – Čakovec 85:76 (16:24, 35:40, 54:56)

Grafičar: Martinčević 14, Bušić, Bačani, Dijanušić, Novak Manuel 15, Siladić 21, Poljak 26, Novak Mario, Petrović 5, Hrkač 4, Biškup, Kokolek.
Čakovec: Horvat 5, Novak Matija 19, Terek 6, Kranjčec 4, Pustić 8, Juras, Ostoja 6, Biševac 24, Novak Nikola, Drk 4.