Gran Canaria i Valencia u finalu španjolskog superkupa

Košarkaši Valencije igrat će protiv momčadi Gran Canarije u polufinalu španjolskog superkupa koji se ove godine igra u Las Palmasu. Valencia je u prvom polufinalu bila bolja od Unicaje 83:78, dok je domaća ekipa nadigrala Real Madrid rezultatom 73:64.

Valencia Basket – Unicaja Malaga 83:78 (31:18, 19:18, 16:27, 17:15)

Prvak Španjolske u ovu je utakmicu stigao s ulogom blagog favorita koju je opravdao stvorivši već u prvoj četvrtini prednost veću od deset razlike. U drugoj četvrtini igra se koš za koš te Unicaja ne uspijeva nadoknaditi veliki zaostatak te se na poluvrijeme odlazi vodstvom Valencije 50:34. U drugom dijelu kao da gledamo neku drugu Unicaju koja na kraju treće četvrtine prilazi na samo tri koša zaostatka. Par minuta prije kraja Unicaja je došla i do 75:75 ali tada prvak Španjolske serijom 8:3 zatvara utakmicu i odlazi u finale.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Erick Green s 18 poena, kod poraženih izdvojio se Nemanja Nedović s 23 poena.

Herbalife Gran Canaria – Real Madrid 73:64 (24:17, 13:11, 14:11, 22:25)

Domaća ekipa prije ove utakmice potajno se nadala finalu i pobjedi protiv velikog Reala. No, kada su stigle i vijesti da će brojni igrači Reala imati manju minutažu te da će neki dobiti poštedu, ekipa Gran Canarije prometnula se u favorita na ovoj utakmici. To su pokazali i u utakmici, koju otvaraju vodstvom od 7 razlike nakon prve četvrtine. Nošeni sjajnom atmosferom domaće publike na poluvrijeme odlaze s vodstvom 37:28. Tu prednost uspijevaju održati sve do kraja utakmice za ulazak u finale Superkupa gdje će braniti prošlogodišnji naslov.

Kod domaćina najbolji su bili Mekel i Pasecniks s 11 poena. Real je predvodio Gustavo Agon koji je ubacio 17 poena. Zbog nedavno završenog Eurobasketa manju minutažu imali su Dončić (šest poena) i Kuzmić (četiri poena). Za Real nije nastupio Randolph te Llull koji će još dugo izbivati s terena zbog ozljede.

Finale između Valencije i Gran Canarije na rasporedu je u subotu. Hoće li domaćini uspjeti obraniti naslov ili će novi prvak postati Valencia, saznat ćemo od 19.30 sati.