Grčka: Panioniosu prvi poraz, solidne predstave Vrkića i Krole

Nakon šestog kola grčke lige Olympiacos je ostao jedina neporažena momčad jer je AGOR uspio zadati Panioniosu prvi poraz ove sezone. Vidjeli smo samo dva Hrvata u akciji u ovom kolu, a obojica su uspjela ostvariti pobjede.

Apollon Ivana Krole uspio je nadigrati Aris 64-53 i popeti se na sedmo mjesto s 3 pobjede i istim brojem poraza. Krolo je upisao 6 poena i 7 skokova u 20 minuta provedenih na parketu. Apollon su predvodili Errick McCollum s 15 koševa i Keaton Grant s košem manje. U ekipi Arisa nitko nije zabio dvoznamenkasti broj koševa, a tri su igrača upisala po 9 poena.

Zoran Vrkić je upisao 10 ubačaja i 7 skokova u pobjedi Ikarosa 66-55 nad Peristerijem. Ikaros je gubio sve do posljednje četvrtine, ali tada serijom 20-4 ipak odnose pobjedu. Za tu seriju najviše su zaslužni Danny Gibson koji je na kraju imao 15 poena i Alexis Kirtsis koji je uz 12 koševa pridodao i 7 asistencija. Ikaros sada ima 3 pobjede i 3 poraza, isto kao i Krolin Apollon.

Roko Leni Ukić nije zaigrao u teškoj pobjedi Panathinaikosa nad KAOD-om 63-60. Pretpostavljamo da nije riječ o nikakvoj ozlijedi nego o poštedi jer je Ukić igrao protiv Reala gdje se vjerojatno jako iscrpio. Također nije zaigrao ni Jason Kapono kojeg bi mogli vidjeti na parketu od sljedećeg tjedna.

Od ostalih utakmica možemo spomenuti kako je Kavala jedina momčad koja je još uvijek bez pobjede, a Panelefsianiakos je dobio bitku dna tablice protiv Ilysiakosa. Nije bilo nikakvih iznenađenja i svi favoriti osim Panioniosa su ostvarili pobjede.

Rezultati grčke lige, 7. kolo

Apollon – Aris 64:53
(McCollum 15p, Grant 14p; trojica izjednačena s 9p)

PAOK – Kolossos 68:63
(McGrath 14p, Haritopoulos 12p 8sk; Kalambokis 13p, Hatten 12p)

Olympiacos – Kavala 113:62
(Papanikolaou 18p, 6sk, Gecevicius 17p; Manolopoulos 13p)

Ikaros – Peristeri 66:55
(Gibson 15p, Kiritsis 12p 7as; Mantzaris 11p, Kanonidis 9p 12sk)

KAOD – Panathinaikos 60:63
(Kakaroudis 16p, Palmer 9p 11sk; Diamantidis 17p)

Panionios – AGOR 70:86
(Pappas 22p, Janković 17p 8sk; Duvnjak 18p)

Panelefsiniakos – Ilysiakos 96:84
(Liakopoulos 24p; Ernest 15p, Hampton 15p 5as)

Hrvati u grčkoj ligi

Roko Leni Ukić (Panathinaikos) – nije igrao

Ivan Krolo (Apollon) – 20 minuta, 6 poena, 2-5 za dva, 2-4 slobodna bacanja, 7 skokova, 1 asistencija, 1 ukradena lopta

Zoran Vrkić (Ikaros) – 21 minuta, 10 poena, 2-2 za dva, 2-3 za tri, 0-1 slobodna bacanja, 7 skokova, 1 asistencija