Hermes nadoknadio 16 razlike protiv Šibenika

Košarkaši Hermes Analitice izborili su vrijednu domaću pobjedu protiv Šibenika u sklopu šestog kola HT Premijer lige. Šibenčani su dominirali većinu susreta i imali čak 16 poena razlike, ali Zagrepčani uspijevaju doći do preokreta i slaviti preko Jakova Vladovića koji je u zadnjoj sekundi postavio konačnih 88:86.

HT Premijer liga, 6. kolo

Hermes Analitica – Šibenik 88:86 (12:28, 24:17, 22:19, 30:22)

(Vladović 22(8as, 8 sk), Garafolić 16, Tončinić 14, Rogić 14(8as) – Junaković 27(10as), Bašić 15, Paić 12, Poščić 11)

Uvodnih 8:0 za goste odredilo je tijek prve dionice u kojoj šibenski sastav bježi do najviših plus 16. Zagrepčani su se uspjeli konsolidirati, ali na poluvrijeme se ipak odlazi sa 36:45 za momčad Mire Jurića. Analitičari tope prednost velikom serijom na ulasku u posljednju dionicu i polako prelaze u vodstvo pet minuta prije kraja (76:73).

Uslijedila je koš za koš završnica u kojoj se bolje snalaze domaćini. Jakov Vladović se pokazao kao heroj Hermesa nakon ukradene lopte Martinu Junakoviću i polaganja u zadnjoj sekundi za pobjedu i konačnih 88:86. Vladović je bio igrač utakmice s 22 poena, osam asistencija i skokova, dok Šibenčanima nije pomogao ni double-double Junakovića koji je uz 27 poena upisao i deset asistencija.