Hermes osigurao A1 kvalifikacije, Dubravi blamaža

Oslabljena Hermes Analitica, bez Pešuta, Vučića, Đurinovića i Galića koje je Cedevita s posudbe, nije imala većih problema protiv Rudeža na gostovanju. Ovom pobjedom je ekipa Zvonimira Mravka i matematički posta prvak regije i prvi sudionik A1 kvalifikacija.

Nakon potpuno izjednačene utakmice, Analitičari su stekli presudnu prednost u trećoj četvrtini koju su dobili 26:21. Za pobjednički tim Julijan Rajič je postigao 18 poena, Ljubo Prgomet je dodao 14, a Dario Gazić 13. Kod Rudeša, za kojeg nije nastupio ozlijeđeni kapetan Mario Galić, Filip Tušek je upisao 17, a Zvonimir Ćutuk 16 poena.

Dubrava je, kako navode njihove službene stranice, upisala poraz protiv Zrinjevca koji će ući u klupske anale kao jedan od najsramotnijih. Izgubili su od mlade momčadi koja do sada nije upisala niti jednu pobjedu, a prosječno su bili slabiji 21 koš od protivnika.

Dubravaše su ponizili juniori, a predvodio ih je slavonski dvojac koji igra za Cibonu. Karlo Uljarević (1998) je postigao 26 koševa, Antun Maričević (1997) 20, dok je Lovro Buljević (1998) pridonio s 14 poena.

Njima stvarno nije lako jer je činjenica da je u ligi jedino bitno tko je prvi, a tko zadnji, a ovo ostalo je stvarno nebitno i vjerojatno su nas podcijenili prije početka susreta i kod njih se vjerojatno izgubio motiv igranja u ovoj ligi – pokušao je opravdati Lavove iz Dubrave trener Neven Nikolić, a o utakmici je dodao:

Na poluvremenu smo uvidjeli da možemo dobiti utakmicu i kada nam je Dubrava zaprijetila uspijeli smo se vratiti i zasluženo dobiti. Imali smo kontrolu u skoku i veliki broj kontranapada što je odlično koristio Uljarević. Mi smo bez rezultatskog imperativa, ali jednostavno želimo da ovi mladi igrači napreduju za svoje buduće košarkaške karijere.

VERN je uspio preokrenuti -17 s poluvremena i odličnim posljednjim dijelom (25:7) je došao do pobjede koja ih ostavlja u borbi za drugu poziciju. Tomislav Garvanović (22), Hrvoje Božić (16) i iskusni Srđan Helbich (11) su predvodili VERN, kod Maksimira su to bili Stipe Čubrić (19) i Kristijan Šutalo (17).

Trenutno drugoplasirana Mladost je protiv Zapada upisala četvrtu pobjedu u nizu i s obzirom na to da su u ovoj godini dodatno pomlađeni, mjesto u vrhu poretka predstavlja ugodno iznenađenje. I ova utakmica odlučena je u posljednjem dijelu, a za pobjedu mlade momčadi Mladena Starčevića najveće zasluge idu prema Ivanu Zebiću (17), Karlu Mikšiću (15) i Bruni Solomunu (12).

Bosco (Bubalo 22, Čulek 19), je bio uvjerljiv protiv bolje plasiranog Samobora. U posljednjoj utakmici kola Medveščak (Marin Pavelić 15) je bio uspješan na gostovanju kod Zapruđa.